В Україні хочуть зробити обов'язковим техогляд транспорту / REUTERS

Технічний огляд транспорту в Україні має бути обов'язковим. За словами міністра інфраструктури Владислава Криклія, таке рішення може вступити у дію вже з 2022 року.

Читайте такожВ'язниця замість штрафів: в Україні посилили відповідальність за викрадення автомобілів

Про це повідомляє "РБК-Україна".

"Вводити обов'язковий техогляд будуть поступово", - наголосив він.

Як зазначив міністр, розпочнуть з переобладнаних автівок, які ввозяться вперше. Наразі такий транспорт проходить сертифікацію.

"Дотримання транспортних технічних вимог і контролю важливі. Але це має бути м'яко, щоб не викликати негативну реакцію та опору населення. Тому що багато згадують Державтоінспекцію, коли там були суцільні черги й за якусь гривню все це продавалося", – заявив Криклій.

Це насамперед стосується екологічних норм. Наприклад, у непромислових містах основним фактором забруднення є саме транспорт.

"Транспорт - це ще й питання безпеки перевезення пасажирів і вантажів", - розповів міністр.

Хронологія подій

  • З 1 травня 2019 року в Україні набули чинності нові правила проходження обов'язкового технічного контролю (ВТК). 
  • В Україні на цей момент техогляд обов'язковий для вантажних автомобілів, таксі, автобусів і транспортних засобів, які перевозять небезпечні вантажі. Крім того, техогляд мають проходити легкові авто, які використовуються в комерційних цілях.
  • Повернення в Україні обов'язкового техогляду особистого автотранспорту не допоможе знизити аварійність на дорогах, але створить додаткове джерело корупції. Таку думку висловив автоюрист Денис Конюшко, аналізуючи відповідну ініціативу української влади.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram