этот материал доступен на русском

Парубій підписав закон, який забороняє громадянам РФ бути офіційними спостерігачами на виборах в Україні

16:08, 08 лютого 2019
Вибори 2019
159 0
Парубій зазначив, що підписує закон та передає його на підпис президенту / фото УНІАН

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій підписав Закон "Про внесення змін до деяких законів України щодо спостереження за виборчим процесом в Україні" (№9524).

Як передає кореспондент УНІАН, спікер підписав закон під час інтерв'ю каналу "Рада".

Парубій зазначив, що "найбільшою загрозою на ці президентські вибори, як і на парламентські, зрештою, - це небезпека втручання Російської Федерації у вибори в Україні".

Читайте такожВерховній Раді запропонували не допустити російських спостерігачів на вибори в Україні

"Російська Федерація не приховує і Путін не приховує, що хоче привести до влади більш лояльних або прихильних до себе людей. І якщо ми маємо факти, що Російська Федерація намагається втручатися у вибори в таких країнах, як Сполучені Штати Америки, як Франція, Німеччина, - без сумніву, в Україні це буде в десятки і сотні разів більший вплив", - сказав він.

Спікер наголосив на необхідності "максимально захистити наш простір від будь-якого втручання".

"Рішення про недопуск російських спостерігачів - це дуже важливий спосіб і один з механізмів недопущення впливу Російської Федерації", - зазначив Парубій і нагадав, що йдеться не лише суто про спостерігачів від Росії, але і про тих, яких РФ рекомендуватиме.

Так, голова ВР зазначив, що підписує закон та передає його на підпис президенту.

"Я не маю сумніву, що президент підтримає нашу депутатську ініціативу і в найближчі дні закон вступить в силу", - сказав Парубій.

Як повідомляв УНІАН, 7 лютого Верховна Рада заборонила громадянам Російської Федерації бути офіційними спостерігачами на виборах президента України, народних депутатів України та місцевих виборах, ухваливши Закон "Про внесення змін до деяких законів України щодо спостереження за виборчим процесом в Україні" (№9524).

Законом встановлено, що офіційним спостерігачем на виборах президента України, народних депутатів України та місцевих виборах не може бути особа, яка є громадянином (підданим) держави, визнаної Верховною Радою України державою-агресором або державою-окупантом. Також спостерігачем не може бути особа, пропозиції щодо якої ініційовано або внесено державою, визнаною Верховною Радою України державою-агресором або державою-окупантом.

Як заявила народний депутат Ірина Луценко (фракція "БПП"), яка є автором даного законопроекту, документ розроблений з метою мінімізації ризиків та загроз втручання Росі у проведення виборів в Україні.

Законом "Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях" Російську Федерацію визнано державою-агресором, яка чинить злочин агресії проти України, і державою-окупантом, яка здійснює тимчасову окупацію частини території Української держави. Луценко зауважила, що, за інформацією Служби зовнішньої розвідки України, Росія готує безпрецедентне втручання у вибори, передбачивши на роботу своїх спецслужб близько 350 млн доларів США.

У пояснювальній записці до закону сказано, що присутність російських спостерігачів на виборах може стати приводом інформаційних атак шляхом перекручування фактів про виборчий процес в Україні, а також зниження довіри до результатів волевиявлення українського народу.

У записці йдеться, що "Міністерство закордонних справ Росії вже наголосило, що Російська Федерація буде добиватися допуску спостерігачів на президентські вибори в Україні, оскільки отримала запрошення від Організації з безпеки і співробітництва в Європі. З огляду на це, 23 січня Центральна виборча комісія України звернулася до іноземних держав та міжнародних організацій, які мають намір здійснювати спостереження за ходом виборчого процесу, щодо ретельного відбору кандидатів при ухваленні рішення про направлення офіційних спостерігачів".

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter