Броколі дуже корисна для здоров'я / фото ua.depositphotos.com

Нове дослідження виявило в броколі гени, які підсилюють сполуки, що борються з раком.

Комплексний геномний аналіз броколі виявив генетичну основу для виробництва глюкозинолатів (ГСЛ), речовин, відомих протираковими властивостями, пише Scitechdaily.

Дослідники створили високоякісний геном на рівні хромосом і визначили основні гени, відповідальні за синтез ГСЛ. Незважаючи на великі дослідження видів Brassica, генетична основа різноманітності ГСЛ залишається незрозумілою. Розуміння цих механізмів має вирішальне значення для підвищення харчової цінності броколі та споріднених культур.

Відео дня

Попередні дослідження виявили різні структури ГСЛ, але конкретні гени та їхня роль у біосинтезі ГСЛ потребують подальшого вивчення. Усунення цих прогалин має важливе значення для розробки генетично поліпшених культур Brassica з підвищеною користю для здоров'я.

Дослідження, проведене вченими Хунаньського сільськогосподарського університету в Китаї, являє собою збірку геному броколі в масштабі хромосом. У цьому дослідженні використовуються передові технології секвенування для детального аналізу біосинтезу ГСЛ.

Під час дослідження було успішно зібрано високоякісний геном броколі в масштабі хромосом з використанням передових технологій.

"Результати забезпечують всебічне розуміння генетичних факторів, що впливають на біосинтез GSL у броколі. Ці знання мають вирішальне значення для майбутнього генетичного поліпшення та підвищення харчової цінності культур Brassica", - прокоментував Джунвей Ван, відповідний автор дослідження.

Тобто, розуміючи генетичну основу біосинтезу ГСЛ, дослідники можуть створювати сорти з підвищеною користю для здоров'я, сприяючи поліпшенню здоров'я та харчування людини.

Інші новини про користь броколі

У цього хрестоцвітного овоча маса корисних властивостей для здоров'я. І однією боротьбою зі старінням вони не обмежуються. Броколі багата антиоксидантами лютеїном і зеаксантином, що запобігають окислювальному стресу і пошкодженню клітин в очах. А сульфорафан показав свою здатність стримувати процеси старіння.

Вас також можуть зацікавити новини: