REUTERS

На окупованому Донбасі лікарі не можуть перевірити на коронавірус людей із симптомами ГРВІ через відсутність тестів.

Про це повідомила уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова у Facebook.

Читайте такожВійськового пенсіонера госпіталізували в Києві з підозрою на коронавірус: один експрес-тест - позитивний

Відео дня

Вона зазначила, що отримала від правозахисників дані про те, що за минулий тиждень близько 600 жителів окупованого Донбасу звернулися до лікарів з симптомами ГРВІ, а з підозрою на пневмонію - 91 людина.

«На жаль, аналогічна інформація стосовно захворюваності на тимчасово окупованій території Криму відсутня», - уточнила омбудсмен.

За словами Денісової, через те, що на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей відсутні тести на визначення COVID-19, лікарі не мають змоги встановити етіологію пневмонії.

У зв'язку з цим омбудсмен закликала міжнародні гуманітарні організації, які мають доступ до вказаних територій, звернути увагу на ситуацію, що склалася, сприяти у максимальному забезпеченні тестами на визначення COVID-19, медичними препаратами та засобами особистого захисту цивільного населення, а також провести інформаційну кампанію щодо недопущення поширення коронавірусу.

«Закликаю наших співгромадян, які проживають на тимчасово окупованих територіях Криму, Донецької та Луганської областей, бути уважними до свого здоров’я - при перших симптомах ГРВІ звертатися до лікаря та не займатися самолікуванням», - додала Денісова.