У МОЗ нагадали про необхідність щеплення від кашлюка \ фото REUTERS

У Міністерстві охорони здоров'я (МОЗ) пояснили, що треба знати про кашлюк і коли потрібно робити від нього щеплення дитині. 

Як йдеться в повідомленні МОЗ, кашлюк – це інфекційне захворювання, яке вражає дихальну систему і проявляється в сильних нападах кашлю, які можуть тривати місяцями й навіть призводити до зупинки дихання у дитини.

Як зазначили у відомстві, уникнути важких проявів хвороби та ускладнень дозволяє вакцинація. 

Відео дня

"Кашлюк – це захворювання дихальних шляхів, яке передається повітряно-крапельним шляхом при кашлі або чханні", – пояснили у МОЗ, підкресливши, що к​​​​ашлюк особливо небезпечний для немовлят до 1 року.

У них хвороба може протікати з зупинками дихання (апное), що може спричинити смерть. 

Симптоми кашлюка:

  • спазматичний кашель (може тривати до 3-х місяців);
  • помірний жар;
  • нежить.

Хворобу можуть супроводжувати такі ускладнення: 

  • конвульсії;
  • пневмонія (запалення легень);
  • енцефалопатія (ураження головного мозку);
  • апное (припинення дихальних рухів).

У МОЗ підкреслили, що єдиний надійний захист від кашлюка забезпечує вакцинація. Там пояснили, що в Україні проти кашлюка вакцинують чотирма дозами: у 2, 4, 6 та 18 місяців. 

Щеплення роблять вакциною АКДП, що захищає одразу проти кашлюка, дифтерії та правця. 

"Якщо ви або дитина пропустили щеплення за графіком, зверніться до лікаря і якнайшвидше надолужте його", – наголосили у МОЗ.

Як повідомляв УНІАН, 9 березня в ЮНІСЕФ закликали українців дотримуватися графіку щеплень в умовах воєнних дій. Там зазначили, що великі скупчення людей, обмежений доступ до чистої води та умов для дотримання правил особистої гігієни спричиняють  швидке розповсюдження інфекційних захворювань серед дітей та дорослих. 

Вас також можуть зацікавити новини: