этот материал доступен на русском

Штучний інтелект виявив антибіотик, який вбиває одну з найбільш небезпечних бактерій світу

19:00, 21 лютого 2020
Зарубіжні новини
2068 0
REUTERS

Вчені за допомогою штучного інтелекту відкрили нову потужну антибіотичну сполуку, здатну вбивати одну з найбільш небезпечних бактерій у світі. Згідно з дослідженням, опублікованим в журналі Cell, сполука успішно усунула з тіла мишей бактерію, яка невразлива для всіх відомих антибіотиків.

Як пише Newsweek, команда дослідників на чолі з Регіною Барзалай і Джеймсом Коллінзом з Массачусетського технологічного інституту відкрили нову сполуку за допомогою алгоритму «машинного навчання». Машина відсканувала базу даних хімічних сполук з метою визначити нову, яка могла б ефективно знищувати бактерію через різні механізми уже відомих медикаментів.

Читайте такожВиявлено небезпеку прийому антибіотиків

За словами вчених, це перший випадок, коли машинне навчання було використане для пошуку антибіотиків таким чином.

«Ми хотіли розробити платформу, яка дозволила б нам використати силу штучного інтелекту для початку нового покоління ліків», - сказав Колінз.

«Наш підхід зміг виявити цю неймовірну молекулу, яка потенційно може виявитися найбільш потужним антибіотиком в історії», - додав він.

Невразливість до антибіотиків, яку певна бактерії здатні розвивати, стає дедалі серйознішою загрозою для охорони здоров’я по всьому світу. У Всесвітній організації охорони здоров’я наголошували, що вирішення цієї проблеми вимагає «дій в усіх урядових і суспільних секторах». Насправді щороку лише в США близько 2,8 мільйонів людей щороку стають зараженими патогенами, невразливими до антибіотиків. Це вилилося у понад 35 тисяч смертей, згідно з даними Центру контролю й профілактики захворювань. В ООН прогнозують, що без нових ефективних ліків явище може набрати обертів й станом на 2050 рік відбирати життя 10 мільйонів людей щороку. Тому пошуки нових антибіотиків дуже важливе.

Читайте такожУчені створили антибіотик, що вбиває небезпечні супербактерії

Однак, впродовж останнього десятиліття мало препаратів було розроблено. Крім того, нові ліки часто подібні до тих, які вже доступні. Пошуки нових антибіотиків також стримуються тим фактом, що виявлення потенційно ефективних сполук – це дорогий і тривалий процес, який, до того ж, часто зосереджений на відносно вузькому спектрі хімічних з’єднань.

Тому у новому дослідженні вчені використали машинне навчання, щоб зробити виявлення абсолютно нових хімічний сполук дешевим і швидшим.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter