Чим небезпечна жирна їжа

10:35, 17 червня 2016
Зарубіжні новини
355 0

Фізіологи з Університету Джона Хопкінса з'ясували, що організм людини здатний підтримувати розщеплення жиру навіть при порушених функціях печінки.

Фото: УНИАН

При цьому, однак, харчування з високим вмістом жирів може вбити людський організм. Дослідження опубліковане в журналі Cell Reports, пише Лента.ру .

Під час голодування організм підтримує необхідний рівень цукру в крові завдяки глюконеогенезу — процесу утворення глюкози з невуглеводних сполук, таких як жири. Вважається, що глюконеогенез в основному перебігає в печінці і лише трохи — в кишечнику і нирках. Однак коли вчені відключили ген CPT2, необхідний для окиснення жирних кислот у клітинах печінки мишей, фізіологи виявили, що тварини виживали протягом тривалого періоду часу.

Читайте такожНеправильне харчування дуже швидко призводить до метаболічних порушень

Дослідники також годували генно-модифікованих мишей з непрацюючим геном CPT2 кормом з високим вмістом жиру. Виявилося, що більшою мірою жир накопичується саме в печінки, що призводило до повної дисфункції органу і в кінцевому рахунку до летальності.

Читайте такожНазваний кращий продукт, що спалює жир

Позаяк руйнування жирів виробляє кетони, які використовуються в якості додаткового джерела енергії, то саме цей процес стає активним у людей, що страждають на діабет. Занадто багато кетонів у крові призводять до кетоацидозу, який може призвести до смерті. Вчені сподіваються, що подальші дослідження допоможуть з'ясувати, як здатність організму пристосовуватися до порушення обміну, може запобігти кетоацидозу.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter