Нелегальний ринок медикаментів у країнах становить близько $ 30 млрд на рік - ВООЗ

16:14, 29 листопада 2017
Зарубіжні новини
188 0

ВООЗ оцінила глобальний нелегальний ринок ліків в $ 30 млрд.

УНІАН

В країнах кожна десята таблетка є підробкою або не відповідає стандартам якості, через це гинуть десятки тисяч людей, йдеться в доповіді ВООЗ про виробництво та розповсюдження контрафактних медикаментів.

Читайте такожМіжнародна група вчених запропонувала план по зниженню цін на лікиМасштаб проблеми досить складно виміряти, але ВООЗ проаналізувала 100 досліджень (з 2007-го по 2016 рік) понад 48 тис. зразків. Ці дані показали, що 10,5% ліків в країнах з низьким і середнім рівнем доходу є підробкою, не відповідають стандартам якості. Так як продаж ліків в таких країнах оцінюється в 300 млрд доларів на рік, то нелегальний ринок медикаментів може сягати 30 млрд доларів на рік.

Фахівці ВООЗ підрахували, що через підроблені антибіотики без діючої речовини у потрібній дозі, кількість смертей може сягати 169 тис. випадків на рік.

Читайте такожВсесвітній день боротьби проти малярії: 70 % жертв в країнах Африки - діти

Додатково, за результатами моделювання фахівців Лондонської школи гігієни і тропічної медицини, 116 тис. чоловік можуть помирати кожен рік в африканських країнах на південь від Сахари через підроблені ліки від малярії.

Найбільше від нелегальних ліків страждають жителі бідних країн Африки. Багато місцевих аптекарі зізналися, що через конкуренцію з вуличними торговцями ліками вони змушені закуповувати медикаменти у неперевірених постачальників, які пропонують найнижчу ціну. Контрафактні ліки можуть містити неправильну дозу, інші компоненти або можуть бути зовсім без діючої речовини.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter