Пацієнти з хронічною втомою вийшли на мітинг протесту

13:51, 31 березня 2011
Зарубіжні новини
0 0

Вимагають створення нацкомітету

Близько 200 бельгійців, які страждають на синдром хронічної втоми, провели у понеділок акцію протесту у Брюсселі. На думку протестуючих, бельгійська охорона здоров`я приділяє недостатню увагу їхньому захворювання.

"Пацієнти домагаються визнання своїх проблем і ефективних методів лікування понад двадцять років. Вони вважають, що з них досить, і вимагають негайних заходів", - заявив один з учасників акції.

Маніфестанти зажадали також створити в Бельгії національний комітет по синдрому хронічної втоми, що відповідав би за вироблення незалежних і науково обгрунтованих підходів до лікування цього захворювання.

Учасники мітингу також висловили підтримку лікарю Франсісу Куку (Francis Coucke), справа якого розглядається в даний час Медичною радою Бельгії. Раніше Кук і ще один бельгійський лікар Анна-Марі Уйтерспрот (Anne Marie Uyttersprot) були відсторонені від практики і засуджені до великого штрафу за використання незареєстрованих методів лікування синдрому хронічної втоми. Медпрацівники призначали пацієнтам з цим захворюванням терапію імуноглобулінами.

Синдром хронічної втоми - розлад неясного походження, що супроводжується підвищеною психологічною та фізичною втомлюваністю, болями у м`язах і суглобах, а також депресією. За оцінками пацієнтська організацій, в Бельгії налічується близько 1200 пацієнтів з цим захворюванням.

В останні роки кілька дослідників висунули припущення про інфекційне походження синдрому хронічної втоми. За даними цих вчених, захворювання було пов`язане з ретровірусом XMRV (xenotropic murine leukemia virus-related virus, ксенотропний вірус, пов`язаний з вірусом лейкозу мишей). Проте іншим дослідницьким групам не вдалося відтворити докази цієї гіпотези, так що питання про походження синдрому хронічної втоми залишається відкритим.

medportal.ru

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter