Кава з цигаркою - подвійний удар по серцю

09:46, 11 вересня 2012
Зарубіжні новини
1 0

Убивча "зв`язка"

Кава і сигарета – давно вже більше, ніж просто звичний атрибут буднів. Це повноцінний ритуал, з яким багато хто з нас починають день, відволікаються від рутинної роботи, зустрічаються з друзями, мріють, розмірковують, згадують, планують...

Але, якщо відкинути поетичне сприйняття нерозлучного тандему, "кавовий" перекур, насправді, – не найкращий спосіб проведення часу.

Серце

Кава і сигарета – подвійний удар по цьому, життєво важливому, органу. Нікотин викликає звуження кровоносних судин, кофеїн – зниження еластичності аорти та збільшення в`язкості крові. Поєднання відразу двох нездорових звичок призводить до підвищення рівня гомоцистеїну (амінокислоти, що утворюється з білків). А це, в свою чергу, може стати передумовою для інсульту.

Судини

Кавово-сигаретний тандем – найлютіший ворог здорових судин. Регулярні перекури з чашкою кави – одна з ключових причин зниження їх еластичності. А проблеми з судинами, як відомо, провокують інфаркт та інсульт.

Шлунок

Культове поєднання кави і сигарети – убивча для шлунка "зв`язка". Особливо, якщо практикувати цей ритуал вранці і на голодний шлунок. Гастрит і виразка – тільки самі безневинні наслідки такої звички.

Печінка

Кофеїн руйнує печінку – це загальновизнаний факт. Куріння, в свою чергу, збільшує вироблення прозапальних цитокінів (які безпосередньо пов`язані з пошкодженням її клітин), а також зменшує здатність цього органу знешкоджувати токсичні речовини. Ще один сумний приклад подвійного шкоди для здоров`я.

Зуби

Кава і сигарета – нищівний удар ще й за зовнішнім виглядом ваших зубів. Вживання кави призводить до утворення зубного нальоту, появі жовтизни і плям на емалі. Куріння також всіляко сприяє руйнуванню зубної емалі (з усіма витікаючими звідси наслідками). Як підсумок: після декількох років неспішних кавово-сигаретних ритуалів про красиву усмішку можна забути.

Шкіра

Куріння призводить до появи зморшок і капілярних сіток, погіршення кольору і текстури шкіри, сповільненому загоєнню ран. Вплив "кавування" на стан шкіри більшість медиків теж оцінюють як вкрай негативний. Особливо небезпечний цей тандем для володарів тонкої, чутливої шкіри.

korzonews.info

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter