Вплив напою на схуднення пропонують використовувати для боротьби з діабетом \ УНІАН

Вчені отримують дані, що показують, що кава стимулює клітинну активність коричневого (бурого) жиру, завдяки чому діє як спалювач білої жирової тканини. Популярний напій дійсно впливає на схуднення, підтверджують вони.

Читайте такожНазвано головну небезпеку вживання кави вранці

Репутація кави останнім часом поліпшується: результати різних досліджень продемонстрували позитивні ефекти від її споживання. Наприклад, стало відомо, що кава захищає від деградації головний мозок, допомагає при лікуванні мігрені, дає ефект, який подовжує життя, повідомляє medikforum.

Відео дня

Вчені Медичної школи Ноттінгемського університету (Великобританія) виявили іншу її перевагу: згідно їхнім висновкам, кава може діяти як спалювач жиру, допомагає схуднути і навіть може бути використана в якості допоміжного засобу при лікуванні діабету.

В ході лабораторних випробувань стовбурових клітин дослідники виявили: кофеїн підвищує активність коричневого (по-іншому, бурого) жиру в клітинних культурах.

Наукові фахівці пояснюють: людський організм має коричневу жирову тканину, здатну забезпечити енергією та теплом за дуже короткий час – цей процес називається термогенезом. Щоб здійснити термогенез, коричневий жир інтенсивно спалює цукор, жир, калорії і тому ефективно впливає на схуднення.

Вчені перевіряли дію кави на буру жирову тканину в експериментах з людьми – давали тим напій і аналізували активність жирових клітин, використовуючи тепловізійну технологію.

Досліди підтвердили: після вживання кави коричневий жир розігрівався, тобто, починався термогенез, при якому його клітини збільшували свою активність і більш інтенсивно спалювали калорії.

Це, за словами вчених, говорить про те, що кава допомагає схуднути.

Вплив напою на схуднення вони пропонують використовувати для боротьби з діабетом. «Ожиріння є серйозною проблемою для здоров'я суспільства – все більше людей через нього страждають від діабету. Реакція нашої коричневої жирової тканини на каву може стати ключем до її вирішення», - заявили автори дослідження.