Закуплене обладнання допомагатиме піклуватися про понад 1 500 малюків щорічно

За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ), у 2020 році 13,4 мільйона немовлят у світі народилися передчасно – до 37 тижня вагітності. Це більше ніж 1 з 10 дітей. Шанс на життя "поспішайки" мають лише у разі отримання спеціальної медичної допомоги та особливого догляду.

Як рятують "поспішайок" в Україні під час війни

Цього року серед дітей-"поспішайок" опинилася донька українки Наталії. Дівчинка з'явилася на світ завчасно з вагою менше ніж 2 кілограми та потребувала транспортування до іншого медичного закладу.

"Друга вагітність протікала набагато важче, ніж перша. Багато було думок та хвилювань, чи все буде добре, чи народжу здорову дитинку. Лікарі попереджували, що можуть бути ускладнення, оскільки вагітність була важка, постійно болі внизу живота. Під час вагітності перенесла додатковий стрес через втрату мами. Крім того, моїй 12-річній дочці потрібна була операція на серці – в неї вроджена вада серця, тому потрібна термінова операція в Києві… Всі ці хвилювання не минули даремно. 15 травня на 36 тижні я народила дівчинку з вагою всього 1700 грамів", – розповідає Наталія.

Відео дня
Пані Наталія зі своєю донькою-"поспішайкою" в кювезі BabyPod2

Жінка розповідає, що спочатку в неї була паніка, адже крім передчасного народження, її донечка мала вроджені пневмонію та ваду розвитку – розщелину верхньої губи.

"Дитину перевели у відділення інтенсивної терапії. Я довго не могла повірити і змиритися з тим, що дитина хвора та існує загроза для її життя і здоров'я. На другу добу життя дитину транспортували виїзною неонатальною бригадою в обласну дитячу лікарню м. Івано-Франківська. Через мій стан після пологів я залишилася в пологовому відділенні й лише на четверту добу життя змогла госпіталізуватися в заклад до своєї донечки для догляду за нею. Коли побачила свою дитину в умовах реанімації, розплакалася і боялася торкнутися її руками. Адже ніколи не уявляла, що дитина може бути такою маленькою і тендітною, з крихітними ручками і ніжками", – каже мама "поспішайки".

Втім зібратися з силами Наталії допоміг медичний персонал, який підтримував її з донечкою. Коли дівчинку забирали на МРТ, жінка дуже боялася з нею розлучатися, але лікарі пояснили, що саме в транспортному кювезі дитина буде в безпеці і що їй там тепло і затишно. Дитина на той час дихала через масочку, тому до кювеза був приєднаний шланг, через який надходив кисень з балона.

"Зараз ми у відділенні спільного перебування, донечці вже краще і я маю змогу більше піклуватися про неї. Медичні працівники розповіли мені про користь виходжування дитини методом "кенгуру" і я із задоволенням ним користуюся. Маємо в палаті зручне крісло і мені дуже комфортно, що донечка може багато часу проводити в мене на руках і це приносить їй користь", – розповідає вона.

Як Huggies допомагає маленьким "поспішайкам"

У 2023 році в Україні народилося 187 тисяч дітей, з яких, за перші 11 місяців, передчасно з'явилися на світ майже 8200 малюків – 5,5% від усіх новонароджених, свідчать дані Електронної системи охорони здоров'я.

Це доволі значний відсоток, тож дуже важливо мати необхідне обладнання для найкращого піклування про передчасно народжених малюків як в лікарнях, так і дорогою до них. Саме тому бренд Huggies у партнерстві з благодійним фондом "Амор Юкрейн Хелс Організейшн" профінансував закупівлю сімох сучасних кювезів BabyPod2 з новітніми апаратами для штучної вентиляції легень. Вони є універсальними, тобто їх можна використовувати не тільки в дорозі, а й стаціонарно.

Лікарі Черкаської обласної дитячої лікарні вже використовують закуплене обладнання

Вже зараз це обладнання вартістю 9 мільйонів гривень допомагає лікарям і породіллям у реанімаційних відділеннях Миколаївської, Черкаської та Івано-Франківської обласних дитячих лікарень, а також Обласного перинатального центру у Запоріжжі, Уманської центральної районної лікарні, Вознесенської багатопрофільної лікарні та Хмельницького перинатального центру.

За словами завідувачки неонатального центру Миколаївської обласної дитячої клінічної лікарні Наталії Мартьянової, госпіталізація та належне перевезення передчасно народжених діток є життєвою необхідністю.

"З 24 лютого 2022 року наша неонатальна бригада транспортувала до відділення інтенсивної терапії 336 новонароджених, котрі потребували штучної вентиляції легень. Можливість використання під час транспортування передового транспортного інкубатора BabyPod2 із синхронізованим апаратом ШВЛ дозволяє своєчасно стабілізувати стан таких дітей та підвищує шанси на порятунок їх життів", – пояснює лікарка.

Малеча -"поспішайка" в кювезі BabyPod2

Загалом Huggies надає допомогу передчасно народженим малюкам у межах своєї соціальної програми "Народжені для обіймів" ще з 2015 року. Її мета – популяризувати метод "кенгуру", який є доволі простим та одночасно надзвичайно ефективним для виходжування "поспішайок": один з батьків зручно розташовує на грудях маля, без одягу, лише в підгузку, та прикладає до тіла, у результаті чого контакт шкіра-до-шкіри значно покращує виходжування передчасно народжених малюків.

Крім того, тільки за останній рік 1800 батьків "поспішайок" отримали від волонтерів бренду Huggies допомогу у вигляді спеціальних підгузків для новонароджених з малою вагою, а також необхідну інформацію про догляд за такими немовлятами за методом "кенгуру".

Розширення програми та закупівля кювезів – це відповідь компанії на нові виклики, з якими нині стикаються породіллі та лікарі в Україні.

"Життя кожної дитини – безцінне. Евакуаційні системи дозволятимуть не тільки безпечно та комфортно перевозити передчасно народжених малюків, а й надавати їм повний комплекс реанімаційних заходів під час транспортування. Ми сподіваємося, що сім кювезів BabyPod2 допомагатимуть малюкам та лікарям у їхній боротьбі за життя", – зазначає Олександр Гарбаренко, генеральний директор компанії Kimberly-Clark в Україні та Центральній Європі, яка є виробником бренду Huggies.

Кювез BabyPod2, крім свого широкого функціоналу, легкий та мобільний

Водночас, як додає директор фонду "Амор Юкрейн Хелс Організейшн" Олег Ситник, у партнерстві з якими придбали це обладнання, крім усіх технологічних переваг, кювези BabyPod2 в поєднанні з транспортним ШВЛ є легкими у використанні та не потребують інтенсивного навчання для медичного персоналу.

Обладнання демонструє чудову адаптацію до будь-яких клінічних сценаріїв і, за прогнозами спеціалістів, допомагатиме надавати найкраще піклування для понад 1500 маленьких пацієнтів щорічно.