Страховий поліс потрібно мати при собі / Фото прес-служби Інго

Про це повідомляє портал Auto24. У випадку аварії збитки доведеться покривати власними коштами.

Згідно з ПДР, водій повинен мати про собі список документів. Окрім "прав" та технічного паспорта обов'язково мати діючий страховий поліс. На вимогу поліцейського водій повинен зупинитися з дотриманням вимог цих Правил, а також пред'явити для перевірки (окрім інших документів):

Читайте такожВ Україні термін врегулювання страхових суперечок по ОСАГО скоротили до 77 днів

  • Чинний страховий поліс (страховий сертифікат "Зелена картка") про укладення договору обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів або чинний внутрішній електронний договір зазначеного виду обов’язкового страхування у візуальній формі страхового поліса (на електронному або паперовому носії), відомості про який підтверджуються інформацією, що міститься в єдиній централізованій базі даних, оператором якої є Моторне (транспортне) страхове бюро України.
  • Водії, які відповідно до законодавства звільняються від обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів на території України, повинні мати при собі відповідні підтверджуючі документи (посвідчення).

Стаття 126 Адміністративного кодексу передбачає покарання за керування транспортним засобом особою, яка не має при собі або не пред'явила для перевірки посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційного документа на транспортний засіб, а також поліса (договору) обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів (страхового сертифіката "Зелена картка"). За це порушення можуть накласти штраф у розмірі 25 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Виключення складають пільгові категорії громадян, яким дозволено керувати транспортом без страхового поліса.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram