
Українські полярники на острові Галіндез, де знаходиться станція "Академік Вернадський", зафільмували світовий антарктичний день, який показали за пів хвилини. На відео можна побачити цікаві "хмари НЛО" - сочевицеподібні хмари.
Як повідомили у Національному антарктичному науковому центрі, цікавий таймлапс з острова Галіндез зафільмував очільник 30-ї УАЕ Олександр Полудень. Зазначається, що зйомка відбувалася з 9-ї ранку до 5-ї вечора – це проміжок, коли в районі станції "Академік Вернадський" наразі триває світловий день.
"Але щодня його довжина скорочується, адже до Антарктики наближається зима. Й уже за місяць сонце здійматиметься над "Вернадським" лише на 3-4 години", - пояснюють науковці.
У центрі уточнюють, що на відео можна побачити, як швидко змінюється погода та льодова ситуація біля української станції. Одна з цікавинок – "хмара НЛО", що має овальну форму та чіткі краї, витягнута по-горизонталі й висить в одному місці, попри вітер. Офіційна назва таких хмар — лентикулярні або сочевицеподібні.
За словами вчених, такі хмари утворюються, коли сильний, насичений вологою, горизонтальний потік повітря натикається на перешкоду (здебільшого гірську вершину) та огинає її. У цей час обов’язково має бути стійка стратифікація атмосфери - чіткий поділ повітря на "важкий" та "легкий" шари. Саме за таких умов виникає хвиля, на верхівці якої волога конденсується (з газоподібного стану переходить у рідкий) та з'являється цікава хмара.
Пройшовши гребінь хвилі, краплі води опускаються вниз й випаровуються, однак на їхнє місце постійно приходить новий конденсат з потоку повітря, що натікає. Саме тому сочевицеподібні хмари не рухаються небом, а неначе "зависають" в одній точці — на тій верхівці, де відбувається утворення крапель.
"Через це товщина таких хмар може становити лише 500 м, а в ширину вони можуть бути від кількох (за масштабом окремої гори) до 10-20 км, якщо об’єднуються над гірським хребтом", - розповіли у науковому центрі.
Полярники показали кумедне відео про пінгвінів
Як писав УНІАН, на острові Галіндез, біля української антарктичної станції "Академік Вернадський", полярникам вдалося зафіксувати цікаве явище - крадія-пінгвіна. Пінгвін цупив камінці з чужого гнізда, поки не з'явився його власник. Цікаво, що активний період будівництва гнізд у субантарктичних пінгвінів на острові відбувається антарктичною весною, але цей крадій, ймовірно, вирішив потренуватися у будуванні гнізда. До речі, за словами науковців, таке час від часу трапляється з цими цікавими птахами.