Тріщини навколо нього досягають температури 600 градусів / колаж УНІАН, фото скриншоти

На італійському острові Сицилія 4 липня "вибухнув" найвищий вулкан Європи Етна. Виверження трапилося в одному з найбільших кратерів вулкана під назвою "Ворагін". 

За свідченнями очевидців, під час виверження "Ворагіна", який спав упродовж 4 років, було чути звуки як від вибухів. Після цього він викинув назовні попіл, дим, а також велику кількість шматків розпеченої породи. 

Пілотам зробили "помаранчеве" попередження про те, що стовпи попелу піддають ризику безпеку літака, не кажучи вже про людей.

Відео дня

 Водночас фахівці стверджують, що загроз немає, і найближчий міжнародний аеропорт Фонтанаросса працює у звичному режимі.

"Навколо вулкана розташувалися понад 10 відеостанцій. Збільшення тремору протоків магми працівники Інституту геофізики і вулканології спостерігали протягом трьох тижнів. Магма вивергається через відносно новий кратер: його відкрили лише на початку 2015 року. Тріщини навколо нього досягають температури 600 градусів", - зазначило видання La Repubblica

iFrame

Що відомо про вулкан Етна

Етна - активний вулкан, який розташований на східному узбережжі Сицилії, поруч з містами Мессіна і Катанія. Станом на сьогодні це найвищий діючий вулкан в Європі, але точну його висоту сказати важко, адже вона змінюється з кожним виверженням. Орієнтовно це 3329 метрів. Зазначається, що зараз він на 22 метри нижчий, ніж був 1865 року.

Згідно з різними даними, в горі Етна розташовано від 200 до 400 вулканічних кратерів. Вулкан може спалахувати кілька разів на рік, вивергаючи лаву і попіл високо над островом Сицилія. Кожні 150 років внаслідок виверження руйнується одне з селищ, розташованих поруч із вулканом.

Виверження вулканів - що цікаво прочитати

Як раніше писав УНІАН, 31 травня знову вивергнувся Індонезійський вулкан. Він підняв попелясту вежу на 2 кілометри у небо. Гора Мерапі, один із найактивніших вулканів Індонезії, часто вивергається з 16 століття.

Також УНІАН писав, що у серці стародавнього вулкана виявили величезне родовище рідкоземельних елементів. Родовище, відоме як Фен-карбонатитовий комплекс, розташоване на південний захід від Осло, недалеко від озера Норше.

Вас також можуть зацікавити новини: