этот материал доступен на русском

Корупція в оборонній сфері: Холодницький пояснив "провал" САП та НАБУ в розслідуванні справи про розкрадання (відео)

02:20, 15 березня 2019
Політика
1563 1
Холодницький пояснив, що у співробітників САП не було можливості відстежити долю цих матеріалів / УНІАН

Спеціальна антикорупційна прокуратура здійснює нагляд за Національним антикорупційним бюро України, але не може повністю контролювати діяльність детективів.

Читайте такожНа заводах "Укроборонпрому" виявили нестачу комплектуючих на 48 мільйонів гривень - представник ЗСУ

Про це заявив у програмі "Право на владу" на каналі "1+1" керівник САП Назар Холодницький.

"Якщо говорити про провадження, в якому фігурувала "Оптимумспецдеталь", то тут, я це визнаю, це провал у розслідуванні, це провал у процесуальному керівництві також", - визнав він. "Мені шкода визнавати, але про ці 87 сторінок тої переписки прокурори САП не знали, тому що вони на руки передані головним військовим прокурором Матіосом керівнику детективів Калужинському. Де далі ці матеріали поділися в стінах НАБУ, ми не знаємо", - додав він.

Холодницький пояснив, що в працівників САП не було змоги відслідкувати долю цих матеріалів. "Зрозумійте правильно: детективи – це ті, хто дають прокурорам матеріали, з якими треба йти до суду. Якщо ці матеріали десь губляться в стінах НАБУ, прокурор жодним чином не може їх побачити. Хоча закон зобов’язує детективів надавати всі матеріали", - розповів він. "САП здійснює нагляд. Але САП не може проконтролювати моментів, коли матеріали фактично ховаються від прокурорів, фізично ховаються. І САП не може проконтролювати моменти, коли ці матеріали фактично зникають", - зауважив прокурор.

Він також додав, що доля вказаних матеріалів прокурорам досі не відома. "Я не можу добитися від керівництва НАБУ, де ці матеріали", - зізнався Холодницький. "Якби не Бігус.інфо, ми би про ці матеріали навіть не дізналися", - визнав він.

Як повідомляв УНІАН, 25 лютого проект "Наші гроші з Денисом Бігусом" оприлюднив розслідування, в якому йшлося, що син на той час першого заступника секретаря РНБО Олега Гладковського Ігор нібито причетний до схем масштабного розкрадання бюджетних коштів в оборонному комплексі.

У розслідуванні стверджується, що Гладковський-молодший та його партнери вступили у змову з оборонними чиновниками. Вони скуповували військові запчастини у російських контрабандистів, а також на складах української армії.

Ціни на запчастини, які часто не відповідали будь-яким стандартам якості, були завищеними у рази. Цей "товар" за змовою з керівництвом "Укроборонпрому" продавали на оборонні заводи. У такий спосіб група нібито отримала від "Укроборонпрому" щонайменше 250 мільйонів гривень. Олега Гладковського журналісти називають другом президента Петра Порошенка і "смотрящим за оборонкою".

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter