этот материал доступен на русском

В МЗС України запевнили, що міжнародно-позовна робота проти РФ не припиниться

16:19, 22 квітня 2019
Політика
573 0
В МЗС України будуть продовжувати міжнародно-позовну роботу проти РФ / фото УНІАН

Результати президентських виборів в Україні не вплинуть на роботу дипломатів, які працюють над звільненням українських моряків та ведуть інші справа щодо порушення Росією норм міжнародного права.

Як повідомляє "Європейська правда", про це заявила заступник міністра закордонних справ України Лана Зеркаль.

"Цей пост я пишу для того, щоб заспокоїти всіх, а особливо тих, хто пише, що міжнародно-позовна робота зникне після виборів. Хочу запевнити, що поки політики займаються виборами, ми, дипломати, продовжуємо займатися як звільненням наших моряків, так і іншими справами щодо порушення Росією норм міжнародного права, які ведемо протягом останніх чотирьох років", - написала Зеркаль на своїй сторінці у Facebook.

За її словами, вже завтра в Гаазі проходитиме зустріч з російською стороною у форматі "обміну думками", передбаченого Конвенцією ООН з міжнародного права.

"Завтра (23 квітня) в Гаазі обмін думками з РФ про те, як саме вони порушують імунітет українських військових кораблів та моряків, яких вони незаконно утримують та проводять слідчи дії, а також як ми бачимо можливе усунення цих порушення морського права", - написала Зеркаль на своїй сторінці у Facebook.

Читайте такожКлімкін про позов проти РФ до "морського" трибуналу ООН: чекаємо на рішення вже за місяць

Вона підкреслила, що вимога України до РФ лишається незмінною - усунути порушення міжнародного права і звільнити наших моряків і кораблі.

"Ми переконані у незаконності дій РФ стосовно наших моряків і не збираємося як деякі політичні діячі, що без сумніву виходять не з інтересів України та уповають на добру волю Путіна, чекати на політичну "милостиню" з Кремля. Тому продовжуємо доводити у судовому порядку нашу позицію щодо порушення Росією імунітету наших військових кораблів та моряків, гарантованого Конвенцією ООН з міжнародного морського права", - зазначила Зеркаль.

Вона повідомила, що на 6-7 травня в Гамбурзі попередньо заплановані слухання в Міжнародному трибуналі з морського права щодо вимоги України звільнити моряків і кораблі. Рішення має бути ще до кінця травня.

3-7 червня в Гаазі відбудуться тижневі слухання в Міжнародному Суді ООН щодо порушення Росією конвенцій про боротьбу з фінансуванням тероризму та про заборону всіх форм расової дискримінації. І вже наступного тижня - 10-14 червня - там само в Гаазі слухання у справі щодо порушення Росією прав України як прибережної держави.

"Якщо МЗС РФ заговорив про "перезагрузку", то моя реакція на це проста - не треба слів, просто усуньте власні правопорушення і компенсуйте шкоду", - написали Зеркаль.

Нагадаємо, Україна подала позов проти Росії про порушення нею Конвенції ООН з морського права і ініціює процедуру, яка може звільнити полонених українських моряків.

Позов поданий в постійно діючий Міжнародний трибунал ООН з морського права, який розташований в Гамбурзі і діє в рамках згаданої конвенції ООН. Перше рішення буде винесено протягом місяця за терміновою процедурою.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter