25 листопада 2018 року окупанти захопили в полон 24 українських військовослужбовців / скріншот

Міністерство закордонних справ України переконане, що світова спільнота продовжить тиск на Росію для звільнення моряків.

Про це йдеться у сюжеті ТСН.

Сьогодні спливає термін, коли Росія має відзвітувати перед трибуналом ООН про звільнення 24 українських моряків і повернення двох катерів та буксира додому. Місяць тому в Гамбурзі прийняли рішення, яке зобов'язує Кремль відпустити бранців.

«Здається, що тут у Кремлі вважають рішення міжнародних установ і організацій не обов’язковим для Путіна і Кремля. На це, власне, сама Європа підштовхує до такого висновку. Російську делегацію повернули в ПАРЄ без будь-яких умов. Це при тому, що Асамблея зобов’язувала Росія звільнити наших військових, але в МЗС України переконані, що світ буде чинити тиск на Росію», - розповів кореспондент Роман Цимбалюк.

Як повідомляв УНІАН, вранці 25 листопада 2018 року Росія заблокувала проходження в Керченську протоку буксиру «Яни Капу» і катерам «Бердянськ» і «Нікополь», які здійснювали плановий перехід з Одеси до Маріуполя. При виході з Керченської протоки російські кораблі відкрили вогонь на ураження по українських кораблях, які вже поверталися до Одеси, так і не отримавши інформації про можливість проходження через протоку.

Окупанти захопили в полон 24 українських військовослужбовців. Троє з них були поранені. Українців звинуватили в незаконному перетині кордону РФ (ч. 3 ст. 322 КК Росії, покарання у вигляді позбавлення волі на строк до шести років). Всіх полонених було заарештовано так званим «судом» у Криму, після чого їх перевезли до московських СІЗО «Лефортово» і «Матроська тиша». 26 січня поранених українських моряків перевели з «Матроської тиші» до «Лефортово».

17 квітня Лефортовський райсуд Москви продовжив арешт всім 24 військовополоненим морякам ще на три місяці - до кінця липня.