Суд має всю свою увагу приділити високопосадовій корупції / фото УНІАН

Президент України Володимир Зеленський подав до Верховної Ради законопроект, що зосередить Вищий антикорупційний суд (ВАКС) виключно на топ-корупції.

Як повідомили у прес-службі глави держави, законопроект надасть змогу усунути потенційну проблему перенавантаження суддів ВАКС і забезпечить ефективніший розгляд кримінальних проваджень щодо корупційних злочинів високопосадовців.

Читайте такожЗеленський запропонує Раді розширити перелік суб'єктів, які підлягають люстрації - Стефанчук

Відео дня

Так, законопроектом пропонується внести зміни до закону «Про Вищий антикорупційний суд України», якими уточнити його підсудність.

«Тепер згадана інституція зосередиться на кримінальних провадженнях, що внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань з дня початку роботи цього суду або до дня початку його роботи, якщо досудове розслідування здійснюється або здійснювалось детективами НАБУ і закінчено прокурорами САП», - йдеться у повідомленні.

У прес-службі зауважують, що після початку роботи Вищого антикорупційного суду слідчі судді інших судів перестануть приймати до розгляду клопотання і скарги, суди першої інстанції – обвинувальні акти та інші документи, апеляційні суди – апеляційні скарги. «Водночас, як зазначається, клопотання і скарги, що вже надійшли до слідчих суддів інших судів, але не були розглянуті до дня початку роботи ВАКС, передаються до згаданого суду. Якщо розгляд у судах першої та апеляційної інстанцій не завершено до дня початку роботи ВАКС, ці провадження також передаються до згаданого суду в установленому порядку.

За даними прес-служби, станом на травень без запропонованих президентом Володимиром Зеленським змін до вищезгаданого суду мають потрапити близько 3600 кримінальних проваджень, з яких лише 5% – стосовно високопосадової корупції, яку розслідували детективи НАБУ. «Після ухвалення відповідних пропозицій Вищий антикорупційний суд у складі 26 суддів першої інстанції та 12 суддів Апеляційної палати уникнуть надмірного навантаження, а значить – оперативно ухвалюватимуть рішення стосовно корупції високопосадовців», - наголошується у повідомленні.