этот материал доступен на русском

Екс-мер Ірпеня не з'явився до Генпрокуратури для отримання підозри

13:11, 19 липня 2019
Політика
638 0
Володимир Карплюк не прийшов до ГПУ для отримання повідомлення про підозру фото УНІАН

Колишній мер Ірпеня, кандидат у народні депутати Володимир Карплюк не прийшов до Генеральної прокуратури України, де йому мали вручити повідомлення про підозру.

Як повідомляє кореспондент УНІАН, Карплюка викликали на 12.00 до ГПУ на Різницькій до процесуального керівника у кримінальному провадженні для участі у слідчих діях в якості особи, якій мали повідомити про підозру.

Зокрема, його викликали у кримінальному провадженні за ч.4 ст. 191 Кримінального кодексу України (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем).

Водночас, як йдеться у повідомленні Карплюка у соціальній мережі Facebook, він сьогодні йде на похорон рідної сестри, а не в ГПУ. Він стверджує, що йому Генпрокуратура не вручала повістку про виклик до прокуратури та не оголошувала підозру у вчиненні будь-якого злочину.

“Згідно КПК України, повістка про виклик вручається особисто. Мені ніхто не вручав повістку. Після вручення повістки у кожного громадянина є передбачені 72 години для прибуття до органу досудового розслідування. Тобто, згідно законів України, у мене немає жодної підстави сьогодні йти до Генеральної прокуратури України", - наголосив Карплюк.

Читайте такожЗ'явилося фото повістки про виклик до ГПУ екс-мера Ірпеня (документ)

Як повідомляв УНІАН, 23 червня 2017 року генеральний прокурор України Юрій Луценко порівняв місто Ірпінь з Чикаго через рівень злочинності. Звертаючись до керівництва місцевої прокуратури, Луценко запитав, чи часто вони бувають в Ірпені, і чи відомо їм про рівень злочинності там.

"Ви в Ірпені часто буваєте? У поліцію заходите? І сотні закритих проваджень не бачите? Я не розумію, як на це можна дивитися спокійно. Сотні закритих проваджень з абсурдними підставами. Якщо все буде робити генпрокурора, то на холеру тоді нам місцеві прокуратури, поясніть мені? Ірпінь - точка місцевого Чикаго. Ви це знаєте? Вже всі українські ЗМІ пишуть про те, що це поєднання криміналітету із правлячими хабарниками. Всі про це знають. Ви не бачите сотні закритих проваджень? Я подивлюся, що буде на КДКП", - наголосив Луценко.

У грудні 2017 року стало відомо, що прокуратура Київської області повідомила про підозру Карплюку, який, діючи у злочинній організації разом зі своїм першим заступником та заступником, а також іншими особами, вчинив низку кримінальних правопорушень. Зокрема мер Ірпеня підозрюється у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 255 (створення, керівництво злочинною організацією з метою вчинення тяжких та особливо тяжких злочинів), ч. 4 ст. 28 ч. 5 ст. 191 (заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчиненому в особливо великому розмірі у складі злочинної організації), ч. 4 ст. 28 ч. 1 ст. 205 (придбання суб'єкта підприємницької діяльності (юридичної особи) з метою прикриття незаконної діяльності, вчиненому в складі злочинної організації), ч. 4 ст. 28 ч. 3 ст. 358 (підроблення документу, який видається установою, яка має право видавати такі документи і який надає право та звільняє від обов’язків, з метою використання його підроблювачем, вчинене в складі злочинної організації), ч. 4 ст. 28 ч. 1 ст. 366 (службове підроблення, а саме внесення службовою особою до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей вчиненому у складі злочинної організації) КК України.

У прокуратурі нагадали, що це вже друга підозра Ірпінському міському голові. Наприкінці серпня 2017 року прокурором Київської області було повідомлено про підозру меру Ірпеня, який, перебуваючи на посаді директора ТОВ "Сарафан", не маючи усіх необхідних дозволів та ліцензії на будівництво житлового комплексу, порушив правила безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою, внаслідок чого одна людина загинула, а іншій спричинено тяжкі тілесні ушкодження, у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 272 (порушення правил безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою на виробництві або будь-якому підприємстві особою, яка зобов’язана їх дотримувати, якщо це порушення спричинило загибель людей або інші тяжкі наслідки) КК України, досудове розслідування в якому ще триває.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter