Сторона захисту заявляє, що підозра екс-начальнику відділу НКРЕКП Тарасу Ревенку є необґрунтованою / фото RFE/RL

Ще одному підозрюваному у справі "Роттердам+", екс-начальнику відділу НКРЕКП Тарасу Ревенкові, Солом’янський районний суд Києва дозволив вийти з-під варти під заставу 2 мільйони гривень.

Прокурори клопотали про взяття під варту на 60 діб або заставу в 5 мільйонів гривень. Суму пояснювали завданою державі шкодою на 19 мільярдів гривень, передає 5 канал.

"Натомість, сторона захисту заявляє, що підозра Тарасу Ревенку є абсолютно необґрунтованою, а прокурори не надали рішення Окружного адміністративного суду Києва, апеляційної та касаційної інстанцій, які визнали формулу законною та економічно обґрунтованою. Тож адвокати взагалі не розуміють, у чому можливий склад злочину підзахисного", - пише видання.

Відео дня

Зазначається, що суд не задовольнив вимог прокуратури, але зобов'язав Ревенка до 10 жовтня не залишати межі Києва без дозволу слідства, прибувати до правоохоронців на першу вимогу, а також утримуватися від спілкування з працівниками НКРЕКП щодо обставин кримінального провадження.

Нагадаємо, раніше Солом'янський суд Києва обрав запобіжний захід одному з підозрюваних у справі про скандальну формулу "Роттердам+", екс-члену НКРЕКП Володимиру Євдокимову у вигляді тримання під вартою із можливістю застави у 2 мільйони гривень. При цьому, прокурори САП вимагали призначити заставу у 25 разів більшу: 50 мільйонів гривень.

Читайте такожСкандальний Роттердам+: НАБУ показало схему, як заробляли на формулі (інфографіка)

Як повідомляв УНІАН, 8 серпня детективи НАБУ під процесуальним керівництвом прокурорів САП повідомили про підозру шістьом особам, причетним до запровадження так званої формули «Роттердам+», у вчиненні дій, в результаті яких споживачам електроенергії завдано збитків на суму 18, 87 мільярдів гривень.

За даними НАБУ, йдеться про екс-голову НКРЕКП, чинного директора ДП «Оператор ринку» (який на момент запровадження «Роттердам+» був членом НКРЕКП), начальника відділу НКРЕКП, керівника управління НКРЕКП, заступника комерційного директора однієї з приватних компаній групи - ключового оператора ринку теплогенерації України, директора департаменту однієї з компаній зазначеної групи.

Дії всіх шести осіб кваліфіковано за ч.2 ст.364 Кримінального кодексу України («зловживання службовим становищем»), а представникам приватних компаній інкримінують пособництво.

За словами керівника САП Назара Холодницького, інші фігуранти справи не затримані через те, що перебувають за межами України.

«Щодо них розпочато нормальний кримінальний процес. Тобто їм оголошено, залишено підозри, їх викликано до детективів (НАБУ) на вівторок та середу, там різні дати. У випадку їхньої неявки, вже будуть вживатись заходи для їхнього розшуку», - додав керівник САП.