фото УНІАН

Як йдеться у повідомленні на сайті Пентагону, заступник помічника міністра оборони США з питань Росії, України та Євразії Лора Купер та заступник міністра оборони України Аліна Фролова 7 листопада співголовували на українсько-американських двосторонніх оборонних консультаціях.

Зокрема, у першому пункті щодо двосторонніх відносин США та України йдеться про те, що США «рішуче виступають на підтримку суверенітету, незалежності та територіальної цілісності України».

У Пентагоні підкреслили, що це зобов'язання демонструється американською стороною саме за допомогою проведення двосторонніх оборонних консультацій за участі військового і цивільного персоналу.

У другому пункті сказано, що у 2016 році США і Україна узгодили 5-річну концепцію партнерства, яка зосереджується на розвитку потужного та спроможного українського війська та на реформуванні українського оборонного сектору, щоб вони відповідали стандартам і принципам НАТО. Купер повідомила, що двосторонні оборонні консультації визначають пріоритети для двосторонніх відносин у галузі оборони на наступний рік відповідно до угоди про партнерство. Крім того, консультації визначають спільні цілі та мету для взаємодії між країнами, такі, як: трансформація оборонного сектору, безпекова співпраця та реформа у галузі закупівель.

Читайте такожУ Пентагоні закликали посилити цивільний контроль над ЗСУ

У третьому пункті йдеться про те, що з 2014 року США виділили більше ніж 1,6 млрд доларів безпекової допомоги з метою сприяння у захисті територіальної цілісності України, стримування російської агресії і для здобуття прогресу на шляху до сумісності української армії з арміями НАТО. Також сказано, що разом із ключовими членами НАТО США проводить підготовку та консультування українських сил безпеки на заході України в рамках програми «Об’єднана багатонаціональна група з підготовки - Україна», з метою допомогти у покращенні внутрішнього оборонного потенціалу і розвитку інституційного потенціалу у галузі підготовки відповідно до стандартів НАТО.

У четвертому пункті сказано, що Україна здійснила суттєві кроки у реформуванні оборонного сектору. Зокрема, ухвалення закону про національну безпеку забезпечує законодавче підґрунтя для приведення системи національної безпеки до євроатлантичних принципів.

У Пентагоні заявляють, що підтримують зусилля України із зміцнення демократичного цивільного контролю над військом, посилення рівня прозорості і підзвітності у закупівлях та у бюджеті, а також реформи в оборонній промисловості. «Ці реформи підсилять здатність України захищати її територіальну цілісність», - наголосили у Пентагоні.

В останньому, п'ятому пункті сказано, що США і Україна спільно проводять два щорічних військових навчання: «Стрімкий тризуб» та «Сі-Бриз».

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram