Нурсултан Назарбаєв / REUTERS

Представник уряду у Верховній Раді, народний депутат від "Слуги народу" Ірина Верещук прокоментувала пропозицію екс-президента Казахстану Нурсултана Назарбаєва щодо проведення зустрічі лідерів України та РФ Володимира Зеленського та Володимира Путіна «тет-а-тет» в Казахстані.

Читайте такожПристайко розповів про документ, який хочуть схвалити на саміті "нормандського формату"

Як передає кореспондент УНІАН, Верещук сказала журналістам в кулуарах парламенту, що для проведення подібних переговорів потрібно розуміти їхню мету.

«Я знаю, що Нурсултан Назарбаєв вже багато разів і Петру Порошенку пропонував Казахстан як ймовірну платформу для зміни «нормандського формату», а потім мінського перемовного формату», - заявила вона.

За словами Верещук, Назарбаєв багато разів хотів «заангажуватися» в переговорний процес щодо Донбасу, «відчуваючи свій авторитет» і «знайомість з Путіним і з колишніми очільниками України, в тому числі Петром Порошенком, а тепер вже і з Володимиром Зеленським».

«Пан Назарбаєв каже, що пан Зеленський не відкидає такої можливості і в принципі погоджується на це, але я не чула від пана Зеленського, як він коментує даний аспект. Але, тим не менше розумію, що пан Назарбаєв міг би організувати таку зустріч, але поки що незрозуміло, якою буде мета. Якщо мета – лише змінити місце, країну, де зустрітися – то, звичайно, це не потрібно, якщо мета є зустрітися і справді вирішити питання по суті (а ми бачимо вчорашню розмову Путіна та (канцлера ФРН Ангели – УНІАН) Меркель, в якій вони обговорили «особливий статус»)... Я думаю, що якщо мета - обговорити в нормандському чи в іншому форматі «особливий статус», то нам зустрічатися немає сенсу», - додала вона.

Як повідомляв УНІАН, раніше колишній президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв запропонував президентам України і РФ Володимиру Зеленському та Володимиру Путіну зустрітися «тет-а-тет» у Казахстані.