Ілюстрація / REUTERS

Офіс президента України опублікував повний текст комюніке за результатами саміту в «нормандському форматі».

На сайті глави держави оприлюднено загальні узгоджені висновки Паризького саміту в «нормандському форматі».

Зокрема в документі зазначається повна прихильність учасників зустрічі до повної імплементації Мінських домовленостей.

Читайте такожПрипинення вогню й "формула Штайнмаєра": про що домовились Зеленський та Путін (відео)

«Вони наголошують на загальному прагненні до сталої та всеохопної архітектури довіри та безпеки у Європі, заснованої на принципах ОБСЄ, для якої врегулювання конфлікту в Україні є одним з низки важливих кроків», - вказується в документі.

На цій основі лідери вирішили таке: 1. Невідкладні заходи зі стабілізації ситуації в зоні конфлікту:

Сторони віддані повній та всеохопній імплементації режиму припинення вогню, підкріпленого реалізацією всіх необхідних заходів з підтримки режиму припинення вогню до кінця 2019 року. Вони підтримують розробку та імплементацію оновленого плану з розмінування на основі рішення Тристоронньої контактної групи про протимінну діяльність від 3 березня 2016 року.

Вони підтримають домовленість у рамках Тристоронньої контактної групи щодо трьох додаткових ділянок розведення з метою розведення сил і засобів до кінця березня 2020 року.

Вони заохочують Тристоронню контактну групу сприяти звільненню та обміну утримуваними особами, пов’язаними з конфліктом, до кінця року на основі принципу «всіх на всіх», починаючи з «усіх встановлених на всіх встановлених», при розумінні, що міжнародним організаціям, включно з Міжнародним комітетом Червоного Хреста (МКЧХ), буде надано повний і безумовний допуск до всіх утримуваних осіб.

Вони підтримують досягнення протягом 30 днів домовленості в рамках Тристоронньої контактної групи про нові пункти пропуску через лінію розмежування.

Вони нагадують, що Спеціальна моніторингова місія Організації безпеки і співробітництва в Європі має бути спроможною сприяти зниженню напруженості та просуванню миру, стабільності та безпеки з використанням усіх можливостей мандата (від 21 березня 2014 року) та користуватися безпечним і надійним допуском по всій території України з метою повного виконання свого мандата.

2. Заходи з імплементації політичних положень Мінських угод:

Сторони висловлюють зацікавленість у досягненні домовленостей у рамках "нормандського формату" (Н4) і Тристоронньої контактної групи щодо всіх правових аспектів закону про особливий порядок місцевого самоврядування (про особливий статус) окремих районів Донецької та Луганської областей – як вказано у Комплексі заходів з виконання Мінських домовленостей від 2015 року – з метою забезпечення його функціонування на постійній основі.

Вони вважають за необхідне інкорпорувати "формулу Штайнмаєра" в українське законодавство згідно з версією, узгодженою Н4 та Тристоронньою контактною групою.

3. Подальші кроки:

Вони просять своїх міністрів закордонних справ та політичних радників забезпечити виконання досягнутих домовленостей, і вони погодилися провести ще одну зустріч у цьому форматі впродовж чотирьох місяців стосовно політичних та безпекових умов, серед іншого – для організації місцевих виборів.

Підсумкова прес-конференція саміту "нормандської четвірки" в Парижі: відео

Як повідомляв УНІАН, у Парижі 9 грудня відбулася зустріч лідерів Німеччини, Франції, України і Росії. Це - перший "нормандський саміт" з осені 2016 року.

Після прибуття Зеленського в Єлисейський палац о 14:55 за місцевим часом (15:55 за Києвом), відразу почалася зустріч з президентом Франції Еммануелем Макроном, а після цього - з канцлером Німеччини Ангелою Меркель.

О 16:00 була запланована зустріч лідерів країн-учасниць "Нормандського формату", а на 18:45 – прес-конференція чотирьох лідерів, проте зустріч "четвірки" почалася на дві з половиною години пізніше.

Також відбулися перші переговори віч-на-віч між Зеленським і Путіним. Зустрічі тривали майже до опівночі за Києвом, після чого лідери "нормандської четвірки" дали прес-конференцію та оприлюднили спільну заяву.

Володимир Зеленський під час спілкування з пресою назвав головною перемогою саміту в Парижі обмін полоненими до кінця року у форматі всіх на всіх, але визнав, що цього "мало". Сторони під час зустрічей також обговорили "газове питання", контроль кордону на Донбасі, а також домовилися про наступний саміт через чотири місяці.

Повну хронологію переговорів "нормандської четвірки" читайте на УНІАН.