Ілюстрація / REUTERS

Саміт лідерів країн "нормандського формату", який відбувся у Парижі 9 грудня, відкрив нове вікно можливостей для повної реалізації Мінських угод.

Про це йдеться у заяві речника із закордонних справ і політики безпеки у Європейській службі зовнішніх зв'язків Петера Стано, яка є у розпорядженні УНІАН.

"Заходи, що були погоджені в рамках “нормандського формату”, а також поновлена взаємодія сторін під час вчорашнього саміту у Парижі, є важливими кроками. Їхня швидка та ретельна імплементація є необхідною і матиме прямий позитивний вплив на життя людей на сході України по обидва боки лінії розмежування", - наголосив речник ЄС.

За його словами, "нова динаміка переговорів у “нормандському форматі” відкриває вікно можливостей, яке сторони повинні використати для прогресу в імплементації Мінських угод". "Це залишається ключем до тривалого й мирного вирішення конфлікту на сході України та сприятиме значному покращенню відносин між ЄС та Росією", - заявив Стано.

Читайте такожУ Кремлі прокоментували розмову Путіна із Зеленським під час зустрічі лідерів "нормандської четвірки"

Крім того, у заяві сказано, що "ЄС цінує конструктивний підхід з боку України та очікує, що Росія і надалі використовуватиме свій вплив для втілення Мінських угод у повному обсязі".

Разом з тим, Євросоюз підтверджує свою підтримку зусиллям Франції та Німеччини в рамках “нормандського формату” і Тристоронньої контактної групи. ЄС готовий і надалі підтримувати зусилля з розмінування і діяльність Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні.

"ЄС нагадує про свою повну підтримку суверенітету, територіальної цілісності, єдності та незалежності України в межах міжнародно визнаних кордонів", - сказано в заяві.

Як повідомляв УНІАН, за результатами саміту в "нормандському форматі" 9 грудня в Парижі лідери України, ФРН, Франції та РФ узгодили комюніке, у якому заявили, що підтримують домовленість у рамках Тристоронньої контактної групи щодо розведення сил на трьох додаткових ділянках на Донбасі до кінця березня 2020 року.

Також вони заохочують ТКГ сприяти звільненню та обміну утримуваними особами, пов’язаними з конфліктом, до кінця року на основі принципу "всіх на всіх" починаючи з "усіх встановлених на всіх встановлених".

Лідери країн "нормандської четвірки" підтримують досягнення протягом 30 днів домовленості в рамках ТКГ про нові пункти пропуску через лінію розмежування.

Крім того, сторони зацікавлені в досягненні домовленостей у рамках "нормандського формату" і ТКГ щодо всіх правових аспектів закону про особливий порядок місцевого самоврядування (про особливий статус) окремих районів Донецької та Луганської областей з метою забезпечення його функціонування на постійній основі.

Вони вважають за необхідне інкорпорувати "формулу Штайнмаєра" в українське законодавство, згідно з версією, узгодженою "нормандською четвіркою" і ТКГ.