этот материал доступен на русском

Припинення війни і боротьба з корупцією: соціологи розповіли про очікування українців від президента

12:48, 04 лютого 2020
Політика
458 0
Ілюстрація REUTERS

Серед першочергових змін, які українці очікують від президента - припинення військових дій на сході України, посилення боротьби з корупцією, відродження промисловості, підвищення соціальних стандартів і підвищення якості медицини.

Про це свідчать результати опитування, проведеного Соціологічною групою «Рейтинг» 22-26 січня.

Читайте такожЗ'явився свіжий рейтинг політиків та політсил: лідерами залишаються Зеленський і "Слуга народу"

Зазначається, що припинення військових дій на сході України залишається ключовим суспільним запитом до президента (64%). Посилення боротьби з корупцією очікують 45% опитаних, відродження промисловості - 30%, підвищення соціальних стандартів - 24%, підвищення якості медицини - 22%.

Також вказується, що за останні місяці зросла значимість запитів на припинення війни і відродження промисловості.

«Обираючи між пріоритетами економічного розвитку, куди в першу чергу слід спрямувати державні ресурси, опитані швидше схильні підтримувати розвиток промисловості та інвестицій (65%). 28% - за збільшення розмірів субсидій та соціальних виплат. Обираючи між збільшенням розмірів заробітних плат медиків та розбудовою шкіл, лікарень та впровадження нових технологій, 59% підтримують останній пріоритет, 29% - за зростання розмірів виплат», - повідомили в соціологічній групі «Рейтинг».

Крім того, вказується, що 45% українців вважають, що для влади має бути пріоритетним витрачання ресурсів на допомогу соціально незахищених категорій населення, з іншого боку - майже стільки ж (46%) за те, щоб їх спрямувати на створення умов для стимулювання активності населення.

Також 46% опитаних вважають, що держава швидше повинна зосередитися на виявленні та покаранні корупціонерів, стільки ж стверджують, що першочергово потрібно зменшити можливості для корупції.

Основними маркерами позитивних змін в економіці респонденти вважають відкриття нових підприємств (54%) та створення нових робочих місць (54%). Третина опитаних вважає, що про покращення свідчитиме зменшення рівня трудової міграції за кордон, чверть - зростання розміру мінімальної зарплати, кожен п’ятий - зниження цін на основні продукти.

У соціальній сфері ключовими маркерами позитивних зрушень опитані вважають підвищення якості медицини (50%), зростання розмірів пенсій (41%) та збільшення підтримки соціально вразливих категорій населення (36%). Чверть опитаних вважають, що індикатором покращення є будівництво нових шкіл, дитсадків, лікарень, кожен п’ятий - підвищення якості освіти та збільшення тривалості життя.

«Пенсіонери - категорія населення, серед найбільш вразливих, яка, на думку опитаних, потребує першочергової уваги від держави (57%). По 42% респондентів вважають, що владі слід звернути увагу в першу чергу на інвалідів за станом здоров’я або дітей-сиріт. 36% стверджують, що насамперед слід допомагати малозабезпеченим сім’ям. По 22-24% так говорять про багатодітні сім’ї та учасників бойових дій, АТО», - вказується в результатах опитування.

Також 76% опитаних бачили новорічне привітання президента Володимира Зеленського. Серед них дві третини оцінили його позитивно, 22% - нейтрально, 13% - негативно.

***Соціологічна група «Рейтинг» протягом 22-26 січня 2020 року провела опитування серед населення України від 18 років і старше. Вибірка репрезентативна за віком, статтю, регіонами і типом поселення. Вибіркова сукупність: 2500 респондентів. Особисте формалізоване інтерв’ю (face-to-face). Похибка репрезентативності дослідження: не більше 2,0%.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter