Вівторок,
19 вересня 2017
Наші спільноти

"Забороняти офшорні компанії - шлях тупиковий": Порошенко назвав кроки з деофшоризації бізнесу

Президент каже, що спроби забороняти офшорні компанії призводили тільки до збільшення їх кількості, цей шлях тупиковий.

Порошенко рассказал о шагах по деофшоризации украинского бизнеса / Фото УНИАН
Порошенко розповів про кроки по деофшоризації українського бізнесу / Фото УНІАН

Президент України Петро Порошенко окреслив кроки з деофшоризації українського бізнесу.

Про це він повідомив сьогодні в інтерв’ю українським телеканалам.

«Спроби забороняти офшорні компанії призводили лише до збільшення їх кількості, цей шлях тупиковий. Я хочу відкрити декілька кроків, які ми маємо зробити для того, щоб провести ефективний, швидкий і глибинний процес деофшоризації", - заявив президент.

"Це був звичайний бізнес": Ложкін прокоментував продаж Курченку медіахолдингу через офшори

Порошенко зазначив, що доручає Міністерству фінансів, Державній фіскальній службі «забезпечити приєднання України до Міжнародної міжвідомчої конвенції із забезпечення доступу України до рахунків нерезидентів».

За його словами, «після підписання цієї конвенції, а це має відбутись не пізніше 1 січня 2017 року, Україна автоматично отримуватиме інформацію з усього світу про рахунки, які відкриті у будь-якому банку світу українськими резидентами».

Також президент додав, що найближчим часом забезпечить «внесення до Верховної Ради (законопроектів – УНІАН) щодо запровадження статусу іноземних контрольованих компаній».

За його словами, суть таких нововведень полягає у тому, що, незалежно від того, зареєстрована компанія в Україні чи за кордоном, якщо вона прямо чи опосередковано належить українському резидентові, і, якщо рівень оподаткування в цій країні вдвічі або більше нижчий, ніж ставка українських податків, податки потрібно сплатити в Україну.

Президент підкреслив, що додатково до цих заходів мають бути зроблені кроки щодо гармонізації податкового законодавства.

Крім того, Порошенко наголосив на необхідності забезпечити голосування у парламенті за зміни до Конституції в частині судової реформи, що дасть можливість створити прозору та ефективну судову систему, з глибинним та повним перезавантаженням системи судів, прийняттям у новій редакції закону "Про судоустрій" та забезпеченням права на справедливий суд і для українських громадян, і для українського бізнесу.

Серед інших кроків у процесі деофшоризації президент назвав також завершення імплементації антикорупційного законодавства, покращення інвестиційного клімату, ухвалення законодавства щодо можливості повернення українських активів.

Юристи Порошенка заявили про завершення передачі Roshen у сліпий траст

Як повідомляв УНІАН, 3 квітня у світі вибухнув «офшорний скандал» через оприлюднення результатів фінансових розслідувань «Центру дослідження корупції та організованої злочинності» (OCCRP), фігурантами яких стали провідні політики та публічні люди у багатьох країнах, включаючи Україну.

У публікаціях, що грунтуються на документах панамської юридичної фірми Mossack Fonseca, йдеться про створення офшорних компаній багатими і впливовими особами в усьому світі, які приховували свої доходи.

Згідно з матеріалами, одним з фігурантів розслідувань став також президент України. За інформацією журналістів, він заснував три офшорні компанії з управління активами, включаючи кондитерську корпорацію Roshen, але не вніс відомості про це в свої майнові декларації. Водночас Порошенко та його радники запевняють, що офшори не створювалися з метою ухилення від сплати податків чи будь-яких інших зобов'язань.

Читайте про найважливіші та найцікавіші події в УНІАН Telegram та Viber
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Читайте також
Новини партнерів
loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку