Янукович про Росію, Мороза, УПА, нафтотрейдерів і ВЕЗ

15:57, 12 серпня 2006
Політика
9254 0

Прес-конференція прем`єра в Донецьку

Прем`єр-міністр України Віктор ЯНУКОВИЧ заявляє про наміри згладити всі гострі питання у взаємовідносинах із Росією. Як передає кореспондент УНІАН, про це прем`єр повідомив сьогодні журналістам на прес-конференції в Донецьку.

«Я думаю, ми гострі кути, як то кажуть, деякі приберемо», - сказав прем`єр. Він зазначив, що в України ніколи не було простих взаємовідносин із Росією. «Коли були засідання міжурядові, це був бій биків», - сказав прем`єр. Водночас він відзначив, що сторони завжди намагалися вирішувати всі питання «мирно» і з розумінням інтересів один одного.

Як повідомляв УНІАН, 15-16 серпня В.ЯНУКОВИЧ планує відвідати Сочі, де візьме участь в саміті ЄврАзЕС, а також проведе переговори з главою Уряду Росії Михайлом ФРАДКОВИМ.

Віктор ЯНУКОВИЧ вважає, що Олександр МОРОЗ буде дуже ефективним спікером і називає незаслуженою критику на його адресу.

«На даному етапі як один з авторів Конституційної реформи, яка лише стартувала і продовжується, він буде дуже ефективний на цій посаді», - сказав прем`єр. Він відзначив, що Партія регіонів свого часу погодилася на спікерство О.МОРОЗА виходячи саме з таких міркувань. Крім того, прем`єр відзначив, що вважає незаслуженою критику О.МОРОЗА. «Моя точка зору, що несправедливо його, м`яко кажучи критикували», - наголосив український прем`єр.

Прем`єр планує підписати меморандум з нафтотрейдерами 18 серпня. «Думаю, до п`ятниці ми вийдемо на підписання меморандуму», - сказав український прем`єр. Як повідомляв УНІАН, 10 серпня В.ЯНУКОВИЧ заявив про намір відновити переговори з нафтотрейдерами і підписати з ними меморандум.

Віктор ЯНУКОВИЧ називає питання воїнів УПА болючим для суспільства і виступає проти переписування історії

«Це дуже болюче питання для нашого суспільства», - сказав український прем`єр. При цьому він зазначив, що зараз вже не варто переписувати історію, оскільки історичним подіям вже дано відповідні оцінки. Водночас прем`єр наголосив, що вважає за необхідне, щоб нове покоління українців не з`ясовувало відносин із цього приводу. «Ми повинні шукати шлях примирення», - сказав В.ЯНУКОВИЧ.

Віктор ЯНУКОВИЧ вважає, що чиновники у виконавчій владі повинні відмовитися від популізму.

«Є проблема: хто-хто дуже сильно захопився політикою з тих, хто несе відповідальність за ситуацію в країні. Не потрібно ходити павичем, а працювати на народ», - сказав В.ЯНУКОВИЧ. Він ще раз наголосив, що вважає найбільшою проблемою брак довіри народу до влади, і висловив переконаність у тому, що чиновники повинні говорити людям правду хоч би якою гіркою вона була.

Прем`єр-міністр вважає, що відносно відновлення пільг у ВЕЗ необхідний диференційований підхід.

«Ми повернемося до кожного проекту, якщо там все в рамках закону – ми відкриємо їм «зелений шлях», - сказав В.ЯНУКОВИЧ. Він також заявив, що від імені держави необхідно принести вибачення тим інвесторам, які тісно працювали в рамках пільгових режимів у вільних економічних зонах і територіях вільного економічного розвитку.

Прем`єр не виключає можливості розробки механізму кредитування підприємств ЖКГ для погашення боргів за газ. «Мабуть це будуть кредити», - сказав він. При цьому прем`єр зазначив, що уряд буде диференційовано підходити до вирішення цього питання.

«Колгоспу не буде», - сказав В.ЯНУКОВИЧ. Він також зазначив, що уряд не зможе піти на реструктуризацію боргів за газ, як про це просили його під час наради комунальники Донецької області.

 

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter