Понеділок,
27 лютого 2017

Наші спільноти

Порошенко: Україна отримає рішення про введення безвізового режиму з боку ЄС до 24 листопада

Україна отримає рішення про введення безвізового режиму з боку Європейського Союзу до саміту Україна-ЄС 24 листопада.

Ілюстрація / REUTERS
Ілюстрація / REUTERS

Про це повідомив президент України Петро Порошенко в інтерв’ю українським телеканалам.

«Я впевнений у тому, що документи про надання Україні безвізового режиму будуть підписані та ратифіковані Європарламентом, немає жодних сумнівів. Можу сказати, навіть, до якої дати – до 24 листопада, бо 24 листопада є саміт Україна-ЄС і ми домовились, що на цей саміт усі документи будуть готові», – заявив він.

«Ми переговорили з керівником Європейської народної партії в Європарламенті, де ми чітко заручилися підтримкою найбільшої фракції в Європарламенті; ми переговорили з Мартіном Шульцем, президентом Європарламенту, який представляє соціалістів, і заручилися підтримкою цієї другої за кількістю фракції. Ми отримали підтримку лібералів і консерваторів, ми маємо абсолютну більшість у Європарламенті щодо ратифікації угоди про безвізовий режим», – додав президент.

У Європарламенті є стабільна більшість для введення безвізового режиму з Україною – Шульц

«Ми би мали його раніше, але затримка була викликана так званим механізмом призупинення безвізового режиму, він пов’язаний не з Україною, а з країнами Близького Сходу», – зауважив Порошенко.

«Зараз у нас є запевнення, що наші переговори прискорили розгляд цього механізму призупинення – мова йшла про суперечку між повноваженнями Європарламенту та повноваженнями Єврокомісії. Я дуже сподіваюся, що порозуміння буде знайдено. Наступного тижня буде проголосоване призупинення, буде знайдений компроміс, і Україна отримає рішення про безвізовий режим до 24 листопада», – заявив глава держави.

Як повідомляв УНІАН, 30 вересня голова представництва Європейського Союзу в Україні Хюґ Мінгареллі заявив, що розробка механізму тимчасового призупинення безвізового режиму в ЄС не пов’язана з Україною.

Нагадаємо, 20 квітня Європейська комісія запропонувала Європарламенту й Раді Європейського Союзу скасувати візи для громадян України. Ця пропозиція є наслідком позитивної оцінки, наданої Єврокомісією в грудні минулого року. У ній, зокрема, міститься підтвердження того, що Україна вдало виконала всі критерії в рамках плану дій із візової лібералізації.

26 вересня комітет Європейського парламенту з питань цивільних прав, юстиції та внутрішніх справ (LIBE) підтримав доповідь про надання Україні безвізового режиму та надав мандат на початок переговорів між інституціями ЄС.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Читайте також
Новини партнерів

Новини політики

loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку