Середа,
16 серпня 2017
Наші спільноти

Експерт думає, що Горбаль налякав львівську політеліту

Коментар заяви Олійника

Заступник директора Агентства моделювання ситуацій (АМС) Олексій ГОЛОБУЦЬКИЙ вважає, що процес інтеграції на Львівщині окремих представників місцевої політичної еліти у виконавчу владу викликає серйозну стурбованість в окремих її представників.

Про це йдеться у переданому агентству УНІАН коментарі О.ГОЛОБУЦЬКОГО з приводу заяв екс-губернатора Львівщини Петра ОЛІЙНИКА про повернення так званих кадрів “кучмівського періоду”.

На думку експерта, П.ОЛІЙНИКА, як і інших місцевих політичних лідерів, яких прийнято називати регіональною елітою, “не може не турбувати та ефективність, з якою почала свою діяльність нова команда губернатора”.

“Існує цілком реальна небезпека розмивання поки ще стійких регіональних політичних груп. Саме такий приватний колабораціонізм і лякає місцеву еліту. Вони розуміють, що чим ефективніше буде діяти губернатор Львівщини Василь ГОРБАЛЬ, тим більше згідливими будуть лідери громадського впливу в області”, - вважає О.ГОЛОБУЦЬКИЙ.

Також, на його думку, рівновіддаленість В.ГОРБАЛЯ від всіх груп впливу у регіоні є його перевагою перед опонентами, оскільки така віддаленість гарантуватиме йому незалежність і об`єктивність.

“Теза про те, що ГОРБАЛЬ не має власної команди, подекуди коректна. Однак саме це і лякає представників регіональної еліти. Губернатор зараз буде формувати команду за рахунок професіоналів з різних політичних груп, тим самим “розмиваючи” цілісність команди того ж ОЛІЙНИКА. Тому перед колишнім губернатором стоїть дилема: або він демонструє конструктивний підхід, перебуваючи в опозиції, або позбавляється команди, а, значить, і впливу в регіоні”, - сказав О.ГОЛОБУЦЬКИЙ.

*** Як повідомляв “Львівський портал”, екс-губернатор, депутат Львівської облради від “Нашої України” П.ОЛІЙНИК заявив про повернення “старих еліт”.

“Будується жорстка вертикаль, де виконавці у районах і в області просто механічно виконують вказівки центру. Такими виконавцями можуть бути люди, що колись були відсунуті від влади”. На думку П.ОЛІЙНИКА, “такий спосіб призначення кадрів може вилитися власне у чергове протистояння між місцевими політичними елітами та керівниками місцевої виконавчої влади”.

На переконання П.ОЛІЙНИКА, у В.ГОРБАЛЯ немає команди, “тому дуже просто підняти те, що було раніше, і почати призначати цих людей. Адже це перевірені бійці”.

Водночас, за словами П.ОЛІЙНИКА, йому телефонують багато людей і розповідають, що їм “пропонують певні посади, взамін за певні речі”, але вони відмовляються.

“Не йдеться про якісь гроші. Виглядає так, що Василь ГОРБАЛЬ, маючи відповідний ресурс, пов`язаний з кадровими призначеннями, пробує переформатувати обласну раду. Аналогічна робота буде проводитися й на рівні районів, де новопризначені голови будуть переконувати місцевих депутатів. Тобто іде політичне перефарбування окремих керівників”, - заявив П.ОЛІЙНИК.

 

Читайте про найважливіші та найцікавіші події в УНІАН Telegram та Viber
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Читайте також
Новини партнерів
loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку