Ігор Діденко в залі засідань Печерського районного суду. Київ, 14 квітня
Печерський районний суд Києві повернув до Генеральної прокуратури справу за обвинуваченням колишнього першого заступника голови НАК «Нафтогаз України» Ігоря ДІДЕНКА, екс-голови Державної митної служби Анатолія МАКАРЕНКА та інших осіб, які обвинувачуються у зловживанні службовим становищем щодо розтрати 11 млрд. куб. м природного газу, який належав компанії «РосУкрЕнерго».

Як передає кореспондент УНІАН, таким чином суд сьогодні задовольнив клопотання адвокатів вказаних осіб, які зауважували, що кримінальна справа, порушена проти їхніх клієнтів, повинна розглядатися в контексті з кримінальною справою, яку нещодавно Генпрокуратура порушила проти екс-прем’єр-міністра України Юлії ТИМОШЕНКО, обвинувачуючи її в неправомірності підписання газових угод в 2009 році.

Як зазначається у постанові суду, «вказані обставини, які зазначаються в клопотанні підлягають задоволенню. Справа спрямовується до Генеральної прокуратури».

Водночас, у постанові суду вказано, що органи прокуратури можуть оскаржити рішення в апеляційному порядку.

Нагадаємо, що на початку розслідування справ МАКАРЕНКА та ДИДЕНКА екс-прем`єр-міністр Юлія ТИМОШЕНКО неодноразово публічно заявляла, що колишній перший заступник голови НАК «Нафтогаз України»  і екс-голова Державної митної служби в ситуації з розмитненням 11 мільярдів кубів газу, який Стокгольмський арбітраж визначив як власність РосУкрЕнерго, виконували її прямі розпорядження. "Я давала прямі команди на розмитнення цього  газу, на підписання угод".

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram