За офіційними даними, навколо Іловайська і в самому місті загинули 366 українських бійців \ фото УНІАН

Офіс генерального прокурора найближчим часом планує передати до Офісу прокурора Міжнародного кримінального суду ще одне повідомлення стосовно подій під Іловайськом у 2014 році.

Читайте такожСША у річницю Іловайської трагедії закликали Росію прибрати її війська з ДонбасуПро це в інтерв’ю Радіо Свобода повідомив заступник генерального прокурора Гюндуз Мамедов.

Відповідаючи на питання про те, чи вдалося встановити нові факти порушень російським військовим керівництвом домовленостей стосовно "зеленого коридору" для відходу українських сил під Іловайськом, Мамедов зазначив, що інформацію про зібрані докази щодо вчинення вищевказаних воєнних злочинів передано до Офісу прокурора Міжнародного кримінального суду (МКС) для вирішення питання про відкриття провадження.

Відео дня

"Найближчим часом до МКС буде передане ще одне повідомлення стосовно тих подій", - додав він.

Мамедов також зазначив: "Докази ведення агресивної війни проти України та фінансування тероризму надані також в Міжнародний суд ООН і в Європейський суд з прав людини. Розслідуванням обставин Іловайської трагедії беззаперечно встановлені порушення РФ та вищим військовим командуванням домовленостей стосовно надання гуманітарного коридору для відходу українських військових з оточення в районі Іловайська".

Іловайська трагедія: як це було

  • Наприкінці серпня 2014 року після запеклих боїв бійці сил АТО потрапили в оточення під Іловайськом Донецької області. Російські військові обстріляли коридор, яким за домовленістю мали виходити українські бійці.
  • За офіційними даними, навколо Іловайська і в самому місті загинули 366 українських бійців, близько 450 отримали поранення, 300 потрапили в полон.
  • Разом з тим парламентська Тимчасова слідча комісія з розслідування Іловайської трагедії оцінювала загальні втрати українських військ у тисячу осіб.
  • Генпрокуратура 14 серпня 2017 року оприлюднила результати розслідування подій під Іловайськом у серпні 2014 року. Згідно з цими результатами, головним винуватцем Іловайської трагедії є військове командування РФ.
  • 21 серпня 2020 року в Офісі генпрокурора заявили, що єдиним фактором, що призвів до трагічних подій під Іловайськом, є воєнна агресія Збройних сил РФ.
  • Зазначається, що за результатами розслідування агресивної війни РФ проти України загалом на цей час притягнуто до кримінальної відповідальності за вчинення вказаних злочинів 110 осіб, у тому числі, 68 громадян РФ, серед яких 21 високопосадовець. Вказаних осіб оголошено в розшук.
  • Крім того, до суду скеровано 48 обвинувальних актів стосовно 51 особи, а вироками українських судів 35 осіб вже засуджено, в тому числі 13 громадян РФ, серед них троє військовослужбовців ЗС РФ.