Дмитро Кулеба / REUTERS

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба прокоментував ідею створення так званої «консультативної ради» в політичній підгрупі ТКГ у Мінську, до складу якої хочуть включити «представників» ОРДЛО.

В інтерв'ю Радіо НВ він зазначив, що ініціатива з'явилася до його призначення на пост голови МЗС, проте він не проти пошуку нових форматів переговорів, якщо вони не означатимуть перетин «червоних ліній» щодо Донбасу.

Читайте також"Прагматичний розрахунок": глава МЗС назвав три тактичні завдання України в питанні деокупації Криму

Відео дня

«Я завжди за те, щоби ми шукали шляхи виходу з глухих кутів, у які заходять переговори в той чи іншій ситуації. Ми завжди маємо шукати нові формати та ініціативи, водночас не перетинаючи "червоних ліній" щодо позицій України», - розповів Кулеба.

Водночас міністр розповів, що під час відеоконференції за участю міністрів закордонних справ країн, які беруть участь в переговорах у нормандському форматі, ця ініціатива детально не обговорювалася - на цьому питанні, за словами Кулеби, зупинявся тільки очільник МЗС РФ Сергій Лавров.

«Є формати, які злітають; а є такі, які не злітають. Є формати, які спочатку не злітають, а потім злітають, і навпаки. Тобто це нормальні робочі процеси. Я ставлюся до цього як до робочого процесу. Для мене головне, щоби позиція України була міцною і щоб ми не заступали за "червоні лінії" нашої держави», - пояснив дипломат.

Окремо Кулеба підкреслив, що під час вчорашньої розмови між ним і міністром закордонних справ Німеччини Хайко Маасом питання «консультативної ради» не обговорювалося.

Як повідомляв УНІАН, 11 березня в Мінську відбулося засідання ТКГ за участю керівника Офісу президента України Андрія Єрмака і заступника керівника адміністрації президента РФ Дмитра Козака. Вони домовилися підписати рішення ТКГ про створення у складі політичної підгрупи Консультативної ради після консультацій з представниками ОБСЄ, Франції та Німеччини щодо виконання домовленостей, досягнутих під час саміту в «нормандському форматі». Підписання мало відбутися на наступному засіданні в Мінську 25 березня.

Пізніше видання «Дзеркало тижня» оприлюднило копію протоколу, підписаного в Мінську 11 березня. Згідно з документом, критерії та порядок призначення членів ради самостійно визначаються Україною, окремими районами Донецької та Луганської областей України, РФ, ФРН, Францією і ОБСЄ. При цьому по 10 представників від України і ОРДЛО матимуть право вирішального голосу, а по одному представнику від РФ, Німеччини, Франції та ОБСЄ - право дорадчого голосу.

За кілька днів близько 60 депутатів від «Слуги народу» закликали президента Володимира Зеленського не допустити створення Консультативної ради в політичній підгрупі ТКГ в Мінську.

25 березня засідання ТКГ відбулося у форматі відеоконференції, і рішення про створення Консультативної ради не ухвалювалося.

31 березня Єрмак заявив, що ідея створення Консультативної ради розглядатиметься після консультацій з партнерами із Франції, Німеччини та ОБСЄ.

6 квітня президент України Володимир Зеленський запевнив, що домовленість про створення Консультативної ради при ТКГ жодним чином не легітимізує ОРДЛО.