Володимир Зеленський втрачає позиції в президентському рейтингу / фото УНІАН

Лідером президентського рейтингу залишається чинний глава держави Володимир Зеленський.

Про це свідчать результати опитування Київського міжнародного інституту соціології, що проводилось з 24 травня по 4 червня 2020 року.

Згідно з даними опитування, якби вибори президента України відбувалися на початку червня 2020 року, то за Зеленського проголосували б 25,7% українців.

Після нього у п'ятірці лідерів симпатій громадян перебувають екс-глава держави Петро Порошенко, якого б підтримали 11,1% респондентів; голова партії "Опозиційна платформа - За життя" Юрій Бойко (9%); лідер "Батьківщини" Юлія Тимошенко (6%) та очільник партії "Сила і честь" Ігор Смешко (4,6%).

Згідно з результатами опитування, за голову партії "Громадянська позиція" Анатолія Гриценка та лідера Радикальної партії Олега Ляшка проголосували б по 3% респондентів.

Читайте такожОпитування показало, кого українці вважають найкращим президентом

Фронтмена гурту "Океан Ельзи" Святослава Вакарчука підтримали б 2,1% респондентів; екс-народного депутат Олександра Вілкула - 1,4%.

За інших кандидатів проголосували б 2,5% респондентів, 2,6% зазначили, що зіпсували б бюлетень; 16,2% наразі не визначилися, за кого голосувати. Ще 1,6% опитаних відмовилися відповідати на запитання, а 11,3% сказали, що не будуть голосувати на виборах.

Водночас, як зазначається у прес-релізі за результатами опитування, якщо розрахувати відсотки щодо тих, хто визначився з кандидатом (власне, саме ці показники найближчі до можливих результатів виборів, якби вони проводилися наприкінці травня - на початку червня), то отримано такі показники підтримки: 37,6% респондентів проголосували б за Зеленського; 16,2% – за Порошенка, 13,2% – за Бойка, 8,7% – за Тимошенко, 6,8% – за Смешка; 4,4% – за Гриценка, 4,4% – за Ляшка, 3% – за Вакарчука, 2% – за Вілкула. За інших кандидатів віддали б свої голоси 3,6%.

Опитування проводилось методом CATI (телефонні інтерв'ю з використанням комп'ютера, computer-assisted telephone interviews) серед 4 тис. респондентів по всій Україні за винятком окупованих Росією територій. Похибка вибірки не перевищує 1,7%.

Як повідомляв УНІАН, за результатами опитування КМІС, проведеного з 17 по 25 квітня щодо електоральних настроїв українців, серед тих, хто визначився, за Володимира Зеленського проголосували б 42,6%, за Петра Порошенка - 14,9%; 12,2% – за Юрія Бойка, 9,7% – за Юлію Тимошенко, 6,4% – за Ігоря Смешка, 4,3% – за Анатолія Гриценка, 3,5% – за Олега Ляшка, 1,8% – за Святослава Вакарчука, 0,8% – за Олександра Вілкула.

А згідно з опитуванням, яке було проведено КМІС з 26 по 30 квітня, серед тих, хто збирався голосувати і визначився з кандидатом, 41% підтримали б Зеленського. На другому місці - Петро Порошенко - 16%. Далі Ігор Смешко - 9%, Юрій Бойко - 9%, Юлія Тимошенко - 9%.