Суд ухвалив ще одне рішення щодо Коломойського / скриншот з відео

Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду (ВАКС) відмовила у задоволенні апеляційної скарги прокурора Спеціалізованої антикорупійної прокуратури на визначення слідчого судді ВАКС про закриття провадження з розгляду клопотання про арешт майна бізнесмена Ігоря Коломойського.

Як передає кореспондент УНІАН, ухвалу суду оголосила суддя Даниїла Чорненька. Зокрема, сторона обвинувачення оскаржувала рішення Вищого антикорупційного суду від 21 вересня про відмову застосувати запобіжний захід у вигляді арешту майна Коломойського. Зокрема, суд тоді дійшов висновку про існування підстав для закриття провадження стосовно розгляду клопотання про накладення арешту на майно Коломойського. Також детектив звернувся з цим клопотанням до суду поза межами строку досудового розслідування. 

Сьогодні, 28 листопада, Апеляційна палата ВАКС вирішила залишити апеляційну скаргу прокурора САП без задоволення.

Адвокат Олег Пушкар після оголошення ухвали суду зазначив, що намагання прокура САП добитися того, аби було проведено новий судовий розгляд з можливістю арешту майна Коломойського, жодним чином не підріплені кримінальним процесуальним законом. "Прокурор посилався на загальні засади кримінального провадження, посилаючись на те, що нібито вони не врегульовані. Тому, на мою думку, це була не дуже законна вимога", - сказав Пушкар, і додав, що з цієї причини у задоволенні апеляційної скарги було відмовлено.

Справа Коломойського - що треба знати

Нагадаємо, у вересні Коломойському повідомили про підозру за двома статтями. Йому інкримінують шахрайство та легалізацію майна, отриманого злочинним шляхом. Під час розгляду справи суд обрав Коломойському запобіжний захід у вигляді утримання під вартою з можливістю застави в 509 млн грн (зараз розмір застави збільшено до 3,9 мільярда гривень).

6 жовтня Київський апеляційний суд відмовив адвокатам Коломойського, які просили зменшити розмір застави до початкового рівня.

21 жовтня Олександр Лисак повідомив, що під час перебування в ізоляторі тимчасового тримання Коломойський "має серйозні проблеми" з доступом до медичної допомоги.

24 жовтня суд відмовився замінити Коломойському утримання під вартою на домашній арешт. Водночас, суд зобов'язав керівника відділу забезпечення досудового слідства Служби безпеки України та державної установи Центр охорони здоров'я державної кримінальної виконавчої служби України у Києві та області невідкладно забезпечити проведення повного медичного обстеження Коломойському з метою встановлення, чи може він за станом здоров'я перебувати в умовах слідчого ізолятора без надання спеціалізованої медичної допомоги.

27 жовтня Шевченківський районний суд міста Києва продовжив термін утримання під вартою для бізнесмена Ігоря Коломойського до 2 грудня з альтернативною визначення застави в 3,9 млрд гривень. 

6 листопада Шевченківський районний суд міста Києва переніс засідання з розгляду клопотання сторони захисту про зміну запобіжного заходу бізнесмену Ігорю Коломойському.

15 листопада Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду (ВАКС) у середу, 15 листопада, зібралася, щоб розглянути апеляційну скаргу захисту бізнесмена Ігоря Коломойського щодо ухвали ВАКС від 24.10.2023 у справі № 991/9378/23 про повернення скарги Коломойського І. В. на бездіяльність Генерального прокурора та постанову прокурора від 13.10.2023 про відмову у задоволенні клопотання про зміну підслідності. Однак суд переніс засідання на 17 листопада у зв'язку з тим, що сторона захисту звернулася з клопотанням про забезпечення особистої участі Ігоря Коломойського у розгляді справи.

Колегія суддів Київського апеляційного суду 16 листопада зменшила суму застави для бізнесмена Ігоря Коломойського на 891 мільйон гривень.

23 листопада Шевченківський районний суд міста Києва продовжив строк досудового розслідування у кримінальному провадженні стосовно бізнесмена Ігоря Коломойського і екс-керівника столичної філії Приватбанку Сергія Волкова на три місяці - до 2 березня 2024 року.

28 листопада Шевченківський районний суд міста Києва задовольнив клопотання сторони обвинувачення про продовження строку запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою бізнесмена Ігоря Коломойського до 26 січня 2024 року з альтернативною визначення застави 3 млрд 712 тис. грн.

Вас також можуть зацікавити новини: