Четвер,
21 вересня 2017
Наші спільноти

Сьогодні стався найпотужніший за 12 років спалах на Сонці, Землю очікують наслідки

Як склалося так, що спалах такого рівня відбувся не на піку сонячної активності, ще належить розібратися вченим.

Ілюстрація / REUTERS
Ілюстрація / REUTERS

Сьогодні на Сонці стався найпотужніший за останні 12 років спалах, який виник у результаті злиття двох найбільших груп сонячних плям, повідомили астрономи, передає РИА Новости.

Сонячній системі загрожує поява другої зірки і "кометний дощ" (відео)

"Події такої потужності відносяться до найбільших, які тільки здатна виробляти наша зірка, і які формуються лише при дуже рідкісних, унікальних умовах, як правило, на стадії піку сонячної активності. Як склалося так, що спалах такого рівня відбувся зараз, на тлі сонячного мінімуму, ще належить розібратися вченим", - розповіли у Лабораторії рентгенівської астрономії Сонця Фізичного інституту імені Лебедєва РАН.

Ілюстрація / REUTERS
Ілюстрація / REUTERS

Сонячні спалахи в залежності від потужності рентгенівського випромінювання діляться на п'ять класів: A, B, C, M і X. Мінімальний клас A0.0 відповідає потужності випромінювання на орбіті Землі в 10 нановат на квадратний метр. При переході до наступної букви потужність збільшується в 10 разів.

Сьогоднішній спалах належить до останнього класу, Х, і йому було присвоєно бал Х9.3, що робить його одним із п'яти найпотужніших вибухів на поверхні Сонця, що сталися за весь час спостережень за подібними подіями. За словами вчених, він стався у тій точці, яка "дивиться" на Землю, і тому її вплив на нашу планету буде максимальним. Поки її наслідки для життя на Землі, космонавтів і супутників на орбіті передбачити неможливо, про це ми дізнаємося лише через кілька днів.

Як відзначають фахівці лабораторії, поточний рівень сонячної активності вийшов за межі десятибальною шкали, досягнувши позначки в 10.3, і зараз знаходиться у так званій "чорній" області.

Ілюстрація / REUTERS
Ілюстрація / REUTERS

Теги: спалах на Сонці, сонячна активність

Читайте про найважливіші та найцікавіші події в УНІАН Telegram та Viber
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Читайте також
Новини партнерів
loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку