Вимирання можуть бути пов'язані з вибухами наднових зірок / фото - Unsplash

Людство найчастіше фокусується на небезпеках, які існують на Землі, але загрози можуть виходити з набагато більш далеких місць. З'ясувалося, що два масові вимирання на нашій планеті могли статися через космічні явища, пише Earth.

У своєму новому дослідженні вчені з Університету Кіла знайшли закономірність у часі вибухів зірок і серйозних змін у навколишньому середовищі Землі.

Дослідники дізналися, що частота вибухів наднових зірок поблизу Землі відповідає двом масовим вимиранням, що сталися 372 мільйони років тому і 445 мільйонів років тому. Учені називають ці моменти в минулому Землі пізнім девонським і ордовицьким вимираннями.

Відео дня

У виданні нагадали, що перше з цих масових вимирань сталося близько 372 мільйонів років тому і призвело до зникнення близько 70% усіх видів, змінивши баланс водного життя. Друге вимирання сталося 445 мільйонів років тому і призвело до зникнення 60% морських безхребетних.

Учені припускають, що космічні вибухи могли призвести до ерозії озонового шару Землі. Через це інтенсивне ультрафіолетове випромінювання досягло поверхні Землі.

Під час дослідження вчені розпочали "перепис" прилеглих масивних зірок, відомих як OB-зірки, у радіусі 3 260 світлових років від Сонця. Після цього дослідники розрахували, як часто ці вибухи можуть відбуватися в межах 65 світлових років від Землі, що становить близько 20 парсеків.

Порівнявши розрахунки з частотою масових вимирань, пов'язаних із зовнішніми причинами, вчені виявили збіг. Він вказує на прилеглу наднову як на ймовірного підозрюваного в подіях пізнього девона й ордовика.

Автори дослідження вважають, що наднова поблизу Землі могла зруйнувати озоновий шар, спричинивши хімічні реакції, що призводять до кислотних дощів, і піддавши організми шкідливому впливу сонячної радіації. Учені впевнені, що нові дані допоможуть зрозуміти, як елементи переміщаються галактикою, і стануть основою для створення нових небесних об'єктів.

Крім того, дослідники заявили, що отримані дані можуть допомогти вдосконалити детектори гравітаційних хвиль, які допомагають визначати походження і структуру космічних подій. Завдяки цьому астрономи зможуть відточити свої прогнози щодо частоти поширення гравітаційних хвиль у космосі.

Вчені про масові вимирання

Учені вважають, що Землі загрожує глобальне вимирання вже за 2700 років. Вивчення масового вимирання, що сталося 252 мільйони років тому, дає зрозуміти, куди нас заведе нинішнє глобальне потепління.

Крім того, вчені з'ясували, як жаби перехитрили одне з найсмертоносніших вимирань на Землі. Вони вивчили 100 викопних групи темноспондильних, проаналізувавши розміри їхнього тіла, зуби й особливості черепа.

Вас також можуть зацікавити новини: