
У Центральній Італії, в некрополі Сан-Джуліано, археологи виявили запечатану в скелі стародавню етруську гробницю. Вона виявилася недоторканою - навіть розкрадачі могил до неї не доторкнулися. Вчені припускають, що її вік близько 2 700 років.
Раніше ми говорили про те, що біля берегів Мадагаскару виявили затонулий корабель.
Чим примітна загублена гробниця
Як повідомляє arkeonews, висічена в скелі гробниця датується кінцем VII століття до н. е. і належить до заключної фази періоду критичної епохи в розвитку етруської культури. Після того як вчені прибрали важку кам'яну плиту, що закриває камеру, вони виявили десятки керамічних посудин. Більшість із них були розписані в характерному етруському геометричному стилі. Дослідники кажуть, що деякі ємності були покладені в гробницю в певному положенні, що може свідчити про дотримання похоронного ритуалу перед запечатуванням могили.

Однією з найбільш вражаючих знахідок археологи назвали бронзові прикраси та ритуальний таз, що був розташований біля однієї з поховальних лож. Усі знайдені предмети вчені фотографують і описують на місці - так вони можуть "розповісти" археологам деякі відомості про особистості похованих.
Завдяки тому, що усипальницю не зачепили грабіжники, їй вдалося зберегти свій первісний вигляд і відкрити сучасним археологам нові відомості про похоронні ритуали і звичаї ранніх етрусків.
За словами старшого співробітника Італійського управління археології Барбари Барбари Барбаро, більшість усипальниць у некрополі Сан-Джуліано були пограбовані в стародавні або сучасні часи. І той факт, що вчені зараз виявили незайману усипальницю - це винятковий випадок. Така знахідка дасть змогу дослідникам вивчити життя і смерть етрусків у повному контексті.
Сам некрополь Сан-Джуліано названий на честь пагорба, на якому він стоїть. За словами археологів, його використовували між 7 і 3 століттями до н. е., і досі вважають одним із найцікавіших і найнасиченіших зразків етруської похоронної культури. Крім гробниці, запечатаної в скелі, дослідники відкрили на території Сан-Джуліано ще кілька усипальниць:
- Гробницякоролеви - величезний похоронний комплекс заввишки 10 метрів із двома входами та імітацією дверей.
- Гробниця оленя - названа так через гравюру із зображенням оленя вздовж сходів.
- Гробниця ліжок - з чотирма кам'яними похоронними ліжками, які, ймовірно, призначалися для сім'ї.
Найвідомішим відкриттям вважається гробниця Саламандри - нещодавно відреставрована й унікальна тим, що в ній був знайдений червоний сердоліковий скарабей із вигравіруваним зображенням воїна на коні, датований IV ст. до н. е.
Інші цікаві відкриття
Як повідомляв раніше УНІАН, нещодавно дослідники відкрили і каталогізували три нові мінерали. Раніше їх не було на Землі, і така знахідка дала змогу поповнити колецію з 5998 уже відомих мінералів.
Також УНІАН розповідав, що у Східній Африці вчені вивчили зразки лави з більш ніж 130 відносно молодих вулканів по всій Афарській западині - там, де сходяться кордони плит. Вони помітили, що плити розтягуються і стоншуються, призводячи до ослаблення кори Землі. Через це гарячий матеріал може легше підніматися вгору, що може призвести до виникнення нового океану.