Дослідники відкрили три раніше невідомі мінерали / коллаж УНИАН, фото ua.depositphotos.com

Нещодавно дослідники відкрили і каталогізували три нових мінерали, які раніше не були відомі вченим, доповнивши колекцію з 5998 мінералів, які відкрито на Землі на даний момент. Як пише bgr.com, вони були знайдені на горі Кукс-Пік у Нью-Мексико (США). Результати нового дослідження опубліковані у двох статтях у журналі The Canadian Journal of Mineralogy and Petrology.

Нові мінерали мають назви рейдмаркіт, віргіллюїт і стунортопіт. Кожен із цих мінералів має свій особливий вигляд.

Рейдмаркіт безбарвний, має голчасту форму і зазвичай досягає в довжину всього близько міліметра. Він також досить гнучкий, щоб згинатися, не ламаючись.

Відео дня

Віргіллюїт має більш жовтий і зелений колір і утворює невеликі пластинки, які виростають більшими за інші кристали навколо них. Третій мінерал, стунортопіт, має молочний, лезоподібний вигляд, який інколи може замінити жовтий мінерал сидвіліт.

Як зазначається у статті, усі мінерали названі на честь жителів Нью-Мексико, які присвятили своє життя вивченню геології цього регіону.

Як пише bgr.com, відкриття нових мінералів є величезним проривом для геологів. Щороку Комісія з нових мінералів, номенклатури та класифікації Міжнародної мінералогічної асоціації розглядає близько 100 пропозицій.

При цьому відкриття нових мінералів, навіть тих, які утворюються тільки в одному місці, допомагає геологам зрозуміти природу утворення цих кристалічних речовин. А ті, які трапляються в більш ніж одному місці, відкривають можливості для подальших досліджень з метою з'ясувати, чи можна їх використовувати в датчиках, батареях тощо.

Варто також зазначити, що деякі мінерали, що трапляються в природі, як-от рейдмаркіт і віргіллюїт, були синтезовані в лабораторіях понад століття тому. Але це перший випадок, коли ці мінерали були каталогізовані в природі, утворившись природним шляхом. Це дозволило дослідникам виявити, що ці мінерали в природі поводяться інакше, ніж у лабораторії, що відкриває широкий простір для подальших досліджень.

Новини геології

Раніше в Південній Атлантиці виявлено підводний острів, багатий на залізомарганцеві руди, які містять цінні метали - нікель, кобальт та ітрій.

А під неактивним вулканом на заході США під час геологорозвідки було виявлено запаси літію більш ніж на 400 млрд доларів, це одне з найбільших родовищ у світі.

Вас також можуть зацікавити новини: