этот материал доступен на русском

The Economist: Виноробні Криму гинуть під окупацією Росії

15:30, 20 травня 2019
Суспільство
2568 0
Виноробство в Криму задихається під російською окупацією / Фото УНІАН

Виноградна лоза рядами вкриває пагорби на південь від Севастополя. Місцевий винороб Олег Рєпін оглядає поля і пригадує про дні, коли він збирав виноград, будучи школярем.

«Коли живеш тут, рано чи пізно доводиться з цим зіштовхнутися», - каже він. Будучи одним з небагатьох кримських виробників, він сподівався відродити виноробство в Криму. Для цього Рєпін запустив свій бренд у 2010 році, який займається виробництвом  яскравого рислінгу і витонченого піно нуар.

Читайте такожПрем'єр доручив надати підтримку українським виноробам

Але потім прийшли війська Росії. Як пише The Economist, російська окупація Криму у 2014 році торкнулася багатьох речей: від стратегічно розташованих портів до пляжів. Ситуація відбилася і на численних виноградниках. В часи СРСР планувальники в центрі використовували Крим для масового виробництва вина сумнівної якості, яке постачалося по всій комуністичній імперії. Після анексії серед перших активів, які російська влада прибрала до рук в процесі так званої «націоналізації», були виноробні «Новий світ» і «Масандра». Москва надала їм певні субсидії.

Однак, багатьом виробникам виклики життя після російської анексії важче проковтнути, ніж пляшку радянського совіньйону. Хоч ринок Росії більший, ніж український, російські звички зосереджені навколо пива і міцного алкоголю. Кредити отримати стало дуже важко, оскільки лише два банки обслуговують окупований Крим. Перехід під фактичне російське правління зробив купівлю і утримання майна дуже заплутаним. Маленькі виробники не можуть виконати російські регуляції. Західні санкції роблять закупки майже неможливим процесом. Рєпін каже, що економічний тиск Заходу на Росію підвищує ціну кримського вина на 15-20%. А експорт взагалі «неможливий».

Читайте такожНімецьким виноробам не вистачає пляшок через рекордний врожай

Останньою гикавкою від окупації для виноробів стала нестача пляшок. Після анексії два російських заводи стали головним джерелом склотари для кримських виробників. Один з них нещодавно скасував контракти. Винороби підозрюють, що новий директор, лояльний до західних акціонерів, виявив, що компанія працювала з окупованим Кримом.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
IноЗМI
телеграм-канал перекладів зарубіжної преси
Читати в Telegram