Середа,
18 жовтня 2017
Наші спільноти

Amnesty International: заборона Меджлісу стане кульмінацією репресивних заходів проти кримських татар

Міжнародна правозахисна організація Amnesty International в Україні заявляє, що заборона Меджлісу стане кульмінацією репресивних заходів проти кримськотатарської громади.

gazeta.lviv.ua
Найбільше від репресивної політики страждає кримськотатарська громада gazeta.lviv.ua

Як ідеться в переданій агентству УНІАН заяві організації, переслідування членів Меджлісу та намір закрити представницький орган кримських татар порушують фундаментальні права на свободу зборів, об’єднання та вираження.

Amnesty International порівняла справу Сенцова і Кольченка з процесами сталінської епохи

Правозахисники переконані, що такі дії свідчать про нову хвилю репресій проти кримськотатарської громади та всіх, хто протистоїть анексії Криму чи підозрюється у наявності прихованих проукраїнських поглядів.

“Найбільше від репресивної політики де-факто влади Криму страждає кримськотатарська громада. Її публічні заходи регулярно забороняються, в домівках лідерів та активістів відбуваються обшуки, їх затримують на основі політично вмотивованих звинувачень. Примусове закриття кримськотатарських медіа позбавило спільноту місцевих незалежних ЗМІ. Закриття ж Меджлісу буде кульмінацією репресивних заходів проти кримських татар”, - заявила директор Amnesty International в Україні Тетяна Мазур.

В організації нагадали, що напередодні другої річниці анексії Росією Кримського півострова так звана "влада" має на меті позбавити кримських татар їхнього представницького органу - Меджлісу кримськотатарського народу. 17 березня «Верховний суд Криму» розпочав слухання справи, за заявою де-факто "прокуратури" півострова проти Меджлісу, відповідно до російського законодавства про екстремістську діяльність.

“Безпідставне звинувачення Меджлісу у тому, що він є “екстремістською організацією”, необхідно зняти, а репресії проти кримськотатарських, проукраїнських чи будь-яких інших активістів, котрі висловлюють власні погляди у Криму, мають бути припинені. Належним чином має також дотримуватись право на свободу зборів, об’єднань та вираження”, - йдеться у заяві.

У Amnesty International наголосили, що справа проти Меджлісу - лише один приклад з цілої низки репресій проти кримськотатарської спільноти. 15 лютого де-факто "прокурор" Криму Наталя Поклонська розпочала «провадження» проти Меджлісу, безпідставно стверджуючи, що це «екстремістська» організація. Головним аргументом "прокурора" було те, що лідер Меджлісу в екзилі Рефат Чубаров відмовився визнати легальність анексії Криму Російською Федерацією, висловлювався за економічну та енергетичну блокаду півострова зі сторони України та неодноразово закликав повернути півострів Україні.

Читайте про найважливіші та найцікавіші події в УНІАН Telegram та Viber
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Читайте також
Новини партнерів
loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку