У Києві з 31 січня знижено вартість проїзду в міському пасажирському транспорті загального користування: вартість жетона у метро тепер становить 1,7 грн., квитка для проїзду в тролейбусі, трамваї чи автобусі – 1,5 грн. незалежно від місця його придбання.

На офіційному інтернет-сайті комунальної газети «Хрещатик» оприлюднено розпорядження Київської міської державної адміністрації № 90 від 28 січня 2009 р. «Про встановлення тарифів на перевезення пасажирів і вартості проїзних квитків у міському пасажирському транспорті, який працює у звичайному режимі руху». Документ зареєстровано в Головному управлінні юстиції у Києві 30 січня 2009 р.

Відповідно до розпорядження від 28 січня, відтепер визнано нечинним розпорядження від 30 жовтня 2008 р. № 1490 “Про встановлення тарифів на перевезення пасажирів і вартості проїзних квитків у міському пасажирському транспорті, який працює у звичайному режимі руху”.

Новим документом мерія затвердила вартість проїзних квитків у міському пасажирському транспорті - метрополітені, автобусі, трамваї, тролейбусі, фунікулері, які працюють у звичайному режимі руху на різні періоди дії та різну кількість поїздок, у тому числі вартість проїзних квитків на квартал та рік. Зокрема, тепер звичайний річний проїзний квиток в метро коштуватиме 910 грн., на будь-який вид наземного транспорту (автобус, трамвай, тролейбус) – 680 грн. Вартість одного проїзного на місяць на метрополітен становить 95 грн., на наземному транспорті – 80 грн. Тобто, відтепер у багаторазових квитках закладено вартість однієї поїздки в метро на рівні приблизно 1,3 грн., в наземних видах транспорту – 0,9 грн., а не як раніше - 0,5 грн. для проїзних на 365 днів.

Вартість проїзних для студентів визначено виходячи від 50% вартості звичайних проїзних, для учнів – 25%: наприклад, на метро річний квиток для студентів коштує 455 грн., для учнів – 228 грн.

Окремим пунктом розпорядження визначено, що при зміні тарифів на проїзд у міському пасажирському транспорті вартість реалізованих проїзних квитків залишається незмінною на час їх дії.

Також зазначається, що проїзд пільгових категорій громадян здійснюється відповідно до вимог чинного законодавства.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram