Нині повне виокремлення ДК «Укртрансгаз» із структури НАК «Нафтогаз України» економічно недоцільне.

Нафтогаз не в захваті від брюссельської декларації?Так перший заступник голови правління НАК «Нафтогаз Україна» Ігор ДІДЕНКО прокоментував «Дзеркалу тижня» вимогу потенційних європейських інвесторів української газотранспортної системи виокремити в самостійну компанію дочірнє підприємство «Нафтогазу» - «Укртрансгаз».

«Як і більшість європейських нафтогазових холдингів, НАК «Нафтогаз України» є вертикально інтегрованою структурою, 100% акцій якої контролюється державою. За існуючих сьогодні в Україні економічних умов управління оператором транзиту і зберігання газу у складі НАК «Нафтогаз України» є найбільш ефективним і оптимальним варіантом», - відзначив він.

Відео дня

Окрім того, мільярдні кредити було видано "Нафтогазу" на умовах збереження цілісності компанії, додав Діденко.

І якщо ДК "Укртрансгаз" стане самостійним оператором ГТС, кредитори "Нафтогазу" отримають серйозний привід для занепокоєння і навіть, можливо, стимул терміново вимагати повернення всіх боргів.

"Одномоментно НАК буде складно повернути всі кредити. І що тоді? Застосування уже відомих Україні міжнародних санкцій: арешт майна за кордоном тощо", - наголосив Діденко.

У свою чергу, радник міністра палива й енергетики України Іван ВАРГА висловив думку, що Україні вигідно мати самостійного оператора ГТС.

На його думку, якби кошти, які заробляє «Укртранcгаз» вкладалися в розвиток, можна було б взагалі обійтися без будь-яких кредитів для модернізації об`єктів вітчизняної газотранспортної системи.

При цьому він нагадав, що «Газпром» також іде по шляху розподілу функцій, і в багатьох російських регіонах, зокрема в Санкт-Петербурзі, функції постачальника газу (транспортні) і функції продавця давно чітко розділено. Тоді як в Україні держава просто користується грішми, заробленими «Укртрансгазом», не піклуючись про технічний стан ГТС і її об`єктів.

Як повідомляв УНІАН, ВАТ «Газпром» занепокоєний зобов`язанням України перед Європейським Союзом створити незалежного оператора з транзиту газу, взятим на себе Україною у спільній декларації з ЄС за підсумками Міжнародної інвестиційної конференції з модернізації української газотранспортної системи.

Про це заявив заступник голови правління ВАТ «Газпром» Валерій ГОЛУБЄВ. «Ми розуміємо, що Україна, можливо, не зможе повністю сплачувати за газ (у разі створення незалежного оператора з транзиту газу – УНІАН)», - сказав він.