Четвер,
24 серпня 2017
Наші спільноти

“Нафтогаз” не сплачує ПДВ

Міністр фінансів на цьому наполягає

Міністр фінансів України Віктор ПІНЗЕНИК наполягає на тому, що НАК “Нафтогаз України” не сплачує до державного бюджету ПДВ.

Про це він заявив у коментарі тижневику “Дзеркало тижня” (22-28 квітня).

“Нюанс у тому, що ПДВ - це податок не з компанії, а зі споживача, котрий мав би відразу йти у бюджет. Це не дохід НАК. Дохід «Нафтогазу» - ціна газу. Технологічно компанія сплачує цей податок при продажу газу, але ПДВ не входить у ціну енергоносія, а нараховується понад неї, тому й не належить НАК. Він далі переноситься на споживачів, наприклад, на меткомбінати. Ті експортують продукцію, і держава їм відшкодовує ПДВ, вони, у свою чергу, перераховують суми цього податку НАК. Але «Нафтогаз» держбюджету не повертає цей податок. От у чому біда і через що Мінфін обурюється”, - зазначив міністр фінансів.

За його словами, йдеться про суму “якщо не помиляюся, близько 5-6 млрд. грн.”.

При цьому В.ПІНЗЕНИК підкреслив, що відшкодувати цю суму у бюджет з інших джерел буде вкрай проблематично.

Як повідомляв УНІАН, 29 березня В.ПИНЗЕНИК заявив, що обсяг недонадходжень коштів до бюджету в першому кварталі цього року пов`язаний і зі скороченням відрахувань з боку НАК «Нафтогаз України». Так, за результатами першого кварталу відрахування НАК становили лише 42% порівняно з попереднім роком. Крім того, на сьогоднішній день НАК не сплатив 600 млн. грн. ПДВ, а за задекларованим ПДВ НАК не здійснював платежів.

21 квітня голова правління НАК «Нафтогаз України» Олексій ІВЧЕНКО заявив, що вважає необгрунтованою заяву міністра фінансів В.ПИНЗЕНИКА відносно «Нафтогазу України».

За словами О.ІВЧЕНКА, в першому кварталі компанія сплатила податків і зборів до бюджетів всіх рівнів 2,474 млрд. грн., що відповідає сумі сплачених податків у першому кварталі 2005 року. Єдине, за словами О.ІВЧЕНКА, це те, що компанія має заборгованість по сплаті ПДВ у розмірі 253 млн. грн., яку НАК пропонує погасити поетапно впродовж 180 днів. При цьому він додав, що компанія звернулася до уряду з проханням встановити для неї розстрочку по сплаті ПДВ до 180 днів.

Читайте про найважливіші та найцікавіші події в УНІАН Telegram та Viber
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Читайте також
Новини партнерів
loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку