Відомо, що журналіст УНІАН Дмитро Хилюк перебуває в російському полоні з початку повномасштабного вторгнення / фото УНІАН

Соціальна мережа TikTok обмежила відео Інституту масової інформації в стрічці "Для тебе" про журналіста УНІАН Дмитра Хилюка, який перебуває в російському полоні. Як йдеться у повідомленні Інституту масової інформації, такі дії фактично нівелюють просування відео про полоненого росіянами журналіста в цій мережі.

Зокрема, 26 липня Інститут масової інформації опублікував у своєму тіктоці відео про Дмитра Хилюка. Ролик складається з фотографій журналіста і титрів, які розповідають, що Дмитро в полоні сильно схуд і важить не більш ніж 45 кілограмів.

При цьому, ІМІ посилався на дані міжнародної організації "Репортери без кордонів" (RSF), якій це розповів звільнений з російського полону військовий Ігор (він перебував із Дмитром в одній камері). Також було зазначено, що керівник відділу розслідувань RSF Арно Фронже каже, що Росія не лише продовжує брехати про долю Дмитра, але й принизливо поводиться з ним.

Відео дня
Відео, яке опублікував Інститут масової інформації про Дмитра Хилюка / скриншот ІМІ

Як відзначають в ІМІ, у день публікації, коли відео набрало приблизно одну тисячу переглядів, TikTok обмежив доступ відео до рекомендацій (стрічки "Для тебе"), обумовлюючи це тим, що відео не відповідає стандартам спільноти. Причини невідповідності: "Неоригінальний контент, контент низької якості або контент з QR-кодом".

Пояснення соцмережі щодо обмеження відео / скриншот ІМІ

У зв'язку з цим, 29 липня ІМІ подав апеляцію, а 2 серпня TikTok повідомив про результати розгляду апеляції: "Ми розглянули вашу апеляцію та зʼясували, що ваша публікація порушує наші Правила спільноти. Її не можна відновити".

Відповідь TikTok на скаргу ІМІ / скриншот ІМІ

"Обмеження відео від стрічки "Для тебе" означає, що TikTok не просуватиме це відео й аудиторія про нього не дізнається, незважаючи на цікавість людей до такого контенту. Наприклад, у відео про Дмитра Хилюка 90% трафіку – це рекомендації (стрічка "Для тебе"). Після запровадження обмежень відео просто перестали бачити. Хочеться вірити, що це помилка соцмережі, але таке обмеження може мати вигляд цензури з її боку. Ми вважаємо, що ці обмеження необґрунтовані, а українська аудиторія має право на доступ до суспільно важливої інформації, зокрема й у тіктоці", - зазначає комунікаційник ІМІ Олександр Рубан.

Викрадення Дмитра Хилюка - що відомо

Як повідомляв УНІАН, російські окупанти викрали Хилюка та його батька у перші дні березня 2022 року під час окупації Київської області. Згодом батька відпустили, а Дмитра незаконно вивезли до Росії.

У червні 2024 року журналістка та подруга кореспондента УНІАН Дмитра Хилюка Наталія Богута під час заходу в Парламентській асамблеї Ради Європи розповіла про тортури, яких він зазнає в полоні Російської Федерації, де на нього, зокрема напускають собак. У російському полоні Хилюку ламають ребра і відмовляються надавати медичну допомогу.

Вас також можуть зацікавити новини: