Головатий запевняє, що ніяких копійок з приватних джерел не отримував / фото УНІАН, Сергій Нужненко

Заступник голови Конституційного суду України Сергій Головатий вважає, що не мав брати самовідвід під час ухвалення рішення КС щодо конституційності окремих положень антикорупційного законодавства, бо в нього не було конфлікту інтересів.

Про це він сказав у коментарі Радіо Свобода.

Читайте такожЕкс-голова Конституційного суду Станіслав Шевчук закликає суддів КС піти у відставку

Головатий, у декларації якого Національне агентство з питань запобігання корупції виявило невідповідність більш ніж у 3,6 млн грн, зазначив, що хоч на момент розгляду справи він і був під перевіркою НАЗК, та жодних порушень у його декларації на той момент встановлено не було, а був лише лист від Нацагентства з проханням пояснити суму, через яку виникли запитання.

За словами Головатого, невідповідність більш ніж у 3,6 млн гривень, яку НАЗК виявило під час перевірки його декларації, - наслідок технічної помилки, якої він припустився, заповнюючи документ, коли в графу "загальний дохід" була внесена цифра, яка відповідає сумі сплачених ним податків.

Про це Головатий, як зазначає він сам, він поінформував Нацагентство на початку жовтня.

"Жодного конфлікту інтересів у мене немає, тому що в мене немає приватного інтересу. Я - посадова особа, в мене - публічна посада. Я отримував доходи цілий рік у 2019 році з публічних джерел (із держбюджету). Жодних копійок із приватних джерел я не отримував. Для того, щоб був конфлікт інтересів, має бути умисел приховування інформації, користь. Яка може бути користь, коли посадова особа, яка отримує зарплату від держави, здійснює публічну діяльність? Конфлікт інтересів - це завжди конфлікт між займаною публічною посадою і приватним інтересом, який переслідує особа. Тому в мене немає конфлікту інтересів", - сказав Головатий.

Читайте такожКонституційний суд не може ухвалювати рішення щодо самого себе - Данілов

Він також додав, що перевіряти норму закону на конституційність було не його приватним інтересом, а його професійним обов’язком, і наголосив, що в результаті засідання 27 жовтня він висловив розбіжну думку, в якій зазначив, що не голосував за ухвалене судом рішення.

У НАЗК підтверджують слова Головатого про те, що отримували від нього пояснення про технічну помилку в декларації, але заявляють, що воно не може бути враховане, бо "при подачі декларації він мав документ, що містить достовірні відомості".

"У практиці Європейського суду є таке поняття як, "характер дій особи, що свідчить про наявність умислу". Скажіть, будь ласка, якщо ви отримуєте на місяць 250 тисяч гривень, чи можна повірити поясненню особи про те, що вона, вказуючи 800 тисяч гривень за рік, свідомо помилилася?" - наголошує директор НАЗК Олександр Новіков.

Відвід суддів КСУ: що відомо

  • 28 жовтня голова Національного агентства з питань запобігання корупції Олександр Новіков заявив, що троє суддів Конституційного суду - Ірина Завгородня, Ігор Сліденко та Володимир Мойсик - мали взяти відвід при розгляді питання конституційності статті про недостовірне декларування, бо у них був конфлікт інтересів.
  • Також Новіков зауважив, що НАЗК виявило незадекларовані відомості на понад 3,6 млн грн у декларації судді КСУ Сергія Головатого. Водночас, за словами голови Нацагентства, Головатий не знав про ці обставини під час прийняття рішення судом.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram