У Києві пройшов Марш слави УПА / фото УНІАН, Денис Прядко

Учасники Маршу слави на честь 78-ї річниці створення Української повстанської армії, що пройшов у столиці під гаслом «Бій колаборантам!», передали в Офіс президента свої вимоги.

Читайте такожУ Києві учасники Маршу слави УПА запалили фаєри

Як передає кореспондент УНІАН, на мітингу біля Офісу президента колишній командир полку "Азов", керівник центрального штабу партії "Національний корпус" Максим Жорін озвучив вимоги учасників маршу.

"Перше: ми вимагаємо прийняти закон про захисту Української держави від колаборантів", - сказав Жорін.

Він висловив переконання, що той факт, що такий закон не ухвалений, свідчить про те, що в Офісі президента перебувають колаборанти.

"Друге: ми вимагаємо звільнити з посади генерального прокурора Венедіктову, тому що ця людина не має ані морального права, ані професійної компетенції. Більше того, саме Венедіктова системно працює над тим, щоб фабрикували справи та кидати за грати українських патріотів", - наголосив Жорін.

Третя вимога до влади - припинити переслідування патріотів та людей, які захищають Україну.

"І нарешті розпочати реальну боротьбу з п'ятою проросійською колоною всередині країни", - наголосив Жорін.

До учасників зібрання вийшов представник Офісу президента, якому передали вищезазначені вимоги у письмовому вигляді.

Разом з тим активісти передали в ОП розроблений юристами законопроект про захист української державності від проявів колабораціоналізму, який вони вимагають ухвалити.

Наприкінці мітингу активісти запалили піротехнічні засоби. Учасники зібрання скаржилися, що президент Володимир Зеленський не вийшов до них, й у зв'язку з цим скандували: "Ганьба!".

Після передачі вимог було оголошено про завершення заходу.

Марш слави в Києві: що відомо

  • Марш слави на честь 78-ї річниці створення Української повстанської армії організували ВО "Свобода", "Національний корпус", "Правий сектор". У заході брали участь активісти цих партій та ветерани російсько-української війни.
  • Марш пройшов під гаслом «Бій колаборантам!».
  • Декілька тисяч учасників маршу пройшлися центральними вулицями Києва.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram