Щоб уникнути мобілізації, наразі є обмежений список можливостей / фото ua.depositphotos.com

Згідно з новим законом про мобілізацію, право на відстрочку є в тих, хто має одного зі своїх батьків чи одного з батьків дружини (чоловіка) з інвалідністю І чи II групи — за умови відсутності інших родичів, які не є військовозобов'язаними.

Як пише Громадське, адвокатка Олена Хоменко пояснила, що для розгляду такої можливості особі потрібно звернутися до ТЦК із відповідною заявою. Після цього там перевіряють родинні зв’язки військовозобовʼязаного та людини, яка потребує догляду.

Відео дня

Якщо у заяві будуть невідповідність даних або непідтвердження здійснення догляду, комісія її розглядати не буде. Щоб підтвердити факт догляду, особа має звернутись із заявою до сільської, селищної, міської ради чи районної ради в місті.

Звернення розгляне вже інша комісія, до якої можуть входити місцеві депутати, представники місцевого самоврядування та громадських організацій.

На думку Хоменко, хоча постанова деталізувала перелік документів, які є підставами для відстрочки, деякі питання залишилися відкритими. Зокрема, виникла неузгодженість щодо необхідних документів для оформлення постійного догляду за родичами з інвалідністю. 

"Основна проблема — в акті постійного догляду. У нас є його форма, проте наразі немає механізму, хто має надавати цей акт і чи належить це до повноважень органів місцевого самоврядування або до повноважень органів управління соціального захисту населення", — пояснила юрист.

Мобілізація в Україні

18 травня в Україні набув чинності новий закон про мобілізацію. Він прибирав категорію "обмежено придатний" - чоловіки з таким статусом втратять відстрочку та мають повторно пройти медкомісію, де їх визнають придатними чи непридатними до служби. УНІАН назвав всі категорії чоловіків, які можуть отримати відстрочку від призову.

Також повідомлялось, з якими хворобами не беруть в армію та кому надається бронь від мобілізації з 18 травня.

Вас також можуть зацікавити новини: