Віктор Пінчук розкритикував повернення Росії на Венеційську бієнале

Під час церемонії відкриття виставки "Still Joy – From Ukraine Into the World" на Венеційській бієнале Віктор Пінчук, бізнесмен та філантроп, засновник PinchukArtCentre, говорячи про стійкість України під час війни та важливість мистецтва у складні часи, зазначив: 

"Я думаю, сьогодні багатьом людям у світі потрібно відчути силу радості. Тому що дуже багато українців можуть поділитися досвідом і розумінням радості. Україна дуже щедра у цьому прагненні ділитися. І я думаю, що мистецтво може допомогти вам у цьому та допомогти зрозуміти радість у складні моменти вашого життя. Ви маєте розуміти: підтримувати Україну – у ваших власних інтересах. І я вірю, що більшість людей у цій залі це розуміють".

Водночас він засудив рішення керівництва Венеційської бієнале дозволити Росії знову відкрити свій національний павільйон: "Нашого жахливого, божевільного ворога відсторонили від участі у Венеційській бієнале у 2022 році, а потім і у 2024-му. Чи стала Росія відтоді кращою? Давайте подумаємо про це разом. З 2022 року вони знищили десятки українських музеїв та бібліотек. Вони вбили сотні українських художників. Вони вбили сотні тисяч українців. І що вирішило керівництво Бієнале? Дозволити їм повернутися до Венеції. Це жахливе, ганебне й неприйнятне рішення".

Відео дня

Проєкт Still Joy – From Ukraine Into the World ( "Тиха тривка радість - з України до світу"), представлений Фондом Віктора Пінчука та PinchukArtCentre, увійшов до офіційної паралельної програми 61-ї Міжнародної мистецької виставки La Biennale di Venezia. Виставка відбувається у Palazzo Contarini Polignac у Венеції з 9 травня до 1 серпня 2026 року. 

Віктор Пінчук розкритикував повернення Росії на Венеційську бієнале

Виставка Still Joy об’єднує провідних міжнародних та українських художників та художниць, які розмірковують над поняттям радості як життєвої сили та сміливого прояву людяності.

У своїй багатошаровості виставковий проєкт Still Joy є відгуком на сьогодення – її коріння лежить в Україні і простягається далеко за її межі – крихка, але стійка, радість триває.

Вас також можуть зацікавити новини: