Дмитро Хилюк отримав міжнародну відзнаку PEMC / фото УНІАН, Тетяна Поляковська

Український журналіст, кореспондент УНІАН Дмитро Хилюк, який перебуває в полоні у Росії, отримав відзнаку "Платформи європейської пам'яті та сумління" (Platform of European Memory and Conscience).

Як передає кореспондент УНІАН, церемонія нагородження відбулася у Варшаві (Польща) в рамках щорічної зустрічі членів Платформи. Нагороду для Дмитра отримала його колега, кореспондент УНІАН Тетяна Поляковська, яка передасть її батькам журналіста.

Участь у заході взяли представники 48 інституцій. Загалом до Платформи входить 68 інституцій та організацій із 23 країн Європи та Північної Америки. Абсолютною більшістю вони підтримали кандидатуру Дмитра.

Відео дня

Ця премія присуджується особі чи особам, які борються проти тоталітаризму, за ідеали демократії, основні права і свободи людини та верховенство права. Переможцем премії може бути будь-яка країна світу. Премія Платформи має підтримувати її переможців у їхній боротьбі, допомагати захищати їх від переслідувань та сприяти міжнародному розголосу їхньої справи.

Хилюк був висунутий на цю нагороду українськими інституціями, які є членами Платформи: Національним музеєм Голодомору-геноциду, Центром досліджень визвольного руху, Інститутом національної пам'яті та Галузевим державним архівом ІНП.

"Платформа європейської пам'яті та сумління", яка є некомерційною міжнародною неурядовою організацією, досліджує діяльність та злочини тоталітарних режимів у ХХ столітті.

Фото УНІАН, Тетяна Поляковська
Фото УНІАН, Тетяна Поляковська

Викрадення Дмитра Хилюка окупантами

Серед цивільних українців, які знаходяться в полоні в Росії, є кореспондент УНІАН Дмитро Хилюк. Його разом з його батьком російські окупанти викрали в перші дні березня 2022 року під час окупації Київської області. Згодом старшого чоловіка відпустили, а Дмитра разом зі ще сотнями українців незаконно вивезли до Росії.

На початку вересня цього року Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець наголосив, що Росія не надає інформацію про Хилюка ні йому, ні міжнародним організаціям.

Раніше група 1+1 media звернулася до міжнародної професійної спільноти та правозахисних комʼюніті з проханням посприяти визволенню з російського полону Хилюка, а також усіх цивільних заручників, яких Росія незаконно утримує від початку повномасштабної війни в Україні.

Вас також можуть зацікавити новини: